Sprawdzone metody na oczyszczanie organizmu z toksyn

Sprawdzone metody na oczyszczanie organizmu z toksyn

Korzyści rozwoju cywilizacyjnego są nieocenione. Żyjemy prawie setkę, podróżujemy samolotem. Kilka sekund, a już rozmawiamy z kuzynką z Francji. Brzmi jak sielanka, ale tak pięknie nie jest – straty też są ogromne. Ucierpiało przede wszystkim nasze zdrowie.

Nasze wygodne życie wcale nie jest komfortowe dla środowiska. My, ludzie, żyjemy dłużej, a natura umiera szybciej. Powietrze, woda, gleba są zanieczyszczone. Pożywienie też nie pozostaje w tyle. Wraz z niewinną kanapką, do Twojego organizmu dostają się substancje negatywnie oddziałujące na nasze zdrowie. Do tego nieustannie narażani jesteśmy na inne zagrożenia (stres, diety odchudzające, leki) zaburzające nasz wewnętrzny mikrosystem. Złożony mechanizm, jakim jest ludzkie ciało, przestaje sprawnie działać.

Nagromadzenie dużych ilości trucizn prowadzi do tego, że organizm powoli traci swoją zdolność do samooczyszczania. Natura wprawdzie wyposażyła nas w cztery kanały, którymi usuwane są toksyny, metale ciężkie, metabolity takie jak: wątroba z jelitami, nerki wraz drogami moczowymi, skóra, płuca, ale zaczynają one szwankować, jeśli trafia do nas zbyt dużo toksyn.
Efektem tego są coraz częściej występujące i dłużej trwające: bóle głowy, kłopoty z koncentracją, niestrawność, zaparcia, osłabienie odporności, okresy złego samopoczucia i rozdrażnienia, zły stan skóry, paznokci i włosów.

To tylko najczęstsze objawy zatrucia toksynami przez lata odkładanymi w komórkach. Jeśli więc chcemy się przed nimi bronić albo szukamy sposobu na podniesienie jakości i komfortu swojego życia, musimy zacząć działać – poddać się detoksykacji. Ściślej rzecz ujmując, najpierw dezaktywować (unieszkodliwić), a później wydalić niebezpieczne substancje.
Umożliwią nam to następujące sposoby:

Zioła

Działają moczopędnie, napotnie i optymalizują wypróżnianie. Przywracają równowagę wewnętrzną. Świetnie wspomagają narządy wydalnicze, tak ważne przy oczyszczaniu organizmu.

Diety i kuracje owocowo-warzywne

Przyspieszają metabolizm. Odbudowują mikroflorę jelit. Efekt? Bezproblemowe wydalanie niepotrzebnych i szkodliwych substancji. Spróbuj np. soku z czarnej rzepy, który naturalnie wspomaga regenerację komórek wątroby.

Suplementy

Najprościej i najszybciej. Spróbuj błonnika, ostropestu, lnu, babki płesznik.

Sauna

Odprężająco wysoka temperatura, a jesteś jak nowo narodzony. Rozszerza naczynie krwionośne, wzmaga pocenie się. Uwaga! Saunę muszą omijać z daleka osoby chorujące na serce.

Aktywność fizyczna

Zdecydowanie zdrowo. Wzmaga pocenie. Poprawia ukrwienie. Przyspiesza krążenie krwi, dzięki czemu do mięśni i skóry efektywniej napływają związki odżywcze.

Terapie z użyciem wody i urządzeń elektrycznych

Odpowiednio modulowany prąd o zmiennej biegunowości przywraca optymalny potencjał energetyczny komórek (70-90 miliwoltów). Efekt? Skuteczne usuwanie trucizn i bardzo dobre przyswajanie składników pokarmowych przez organizm.

Kąpiele z dodatkiem naturalnych olejków bądź soli fizjologicznej

Rozszerzają pory. Następuje wymiana jonów między roztworem i ciałem człowieka. W ten sposób do ciała dostają się potrzebne pierwiastki, a to wszystko bez obciążania układu pokarmowego!

Jak włamać się na WhatsApp bez telefonu docelowego?
Damski Sweter z Kaszmiru: Dlaczego warto zainwestować w swetry z tego wyjątkowego materiału
Wskazania do piaskowania zębów

Dodaj komentarz