Przeszczep włosów – ratunek dla osób zmagających się z łysieniem!

Przeszczep włosów – ratunek dla osób zmagających się z łysieniem!

Łysienie to dość wstydliwy problem. Zaczyna się niewinnie – początkowo wypada nam nieco więcej włosów niż zwykle, co najczęściej objawia się cofaniem linii owłosienia na czole i skroniach. Z czasem podobny proces możemy zaobserwować na szczycie głowy.

O łysieniu mówi się wtedy, gdy dzienna utrata włosów zaczyna znacząco przewyższać statystyki (ok. 50-100 włosów na dzień). Jeśli więc odnosisz wrażenie, że tracisz ich stanowczo zbyt dużo, a linia dotychczas bujnej czupryny zaczyna się cofać – to jest to powód do niepokoju.

Co powoduje łysienie?

Zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn łysienie spowodowane jest zmianami hormonalnymi w organizmie. Problem wynika ze szczególnej wrażliwości mieszka włosowego (części włosa, która znajduje się pod skórą) na pochodną testosteronu – DHT, czyli dihydrotestosteron. Związek chemiczny wytwarzany przez nasze ciało, przyczynia się do wytwarzania coraz cieńszych oraz słabszych włosów.

Łysienie powodują także inne czynniki – m.in. genetyczne, czy chorobotwórcze. Problem może być także reakcją naszego organizmu na przyjmowane w danym momencie leki. Nie istnieje zatem jedna i konkretna przyczyna łysienia.

Określenie konkretnych przyczyn może okazać się niezwykle kluczowe dla podjęcia niwelacji problemu i walki o gęstsze oraz zdrowsze włosy.

Przeszczep włosów jako koło ratunkowe

Jedną z najbardziej znanych i jednocześnie skutecznych metod walki z łysieniem jest przeszczep włosów. Tak zwana transplantacja włosów metodą FUE polega na przeniesieniu mieszków włosowych z miejsc, gdzie znajduje się ich więcej, do miejsc objętych łysieniem. Odpowiedni kąt oraz kierunek wszczepu mieszka włosa sprawiają, że odrośnięte włosy wyglądają całkowicie naturalnie.

Tym sposobem możemy uzyskać pożądane owłosienie nie tylko na głowie, ale także na brodzie, zaroście, a nawet brwiach. Jest to bezpieczna metoda, ponieważ w zabiegu wykorzystuje się własne mieszki włosowe danego pacjenta. Znieczulenie miejscowe sprawia natomiast, że transplantacja włosów jest przy tym bezbolesna.

Najpopularniejsze metody przeszczepu włosów

Jedną z najpopularniejszych metod leczenia łysienia jest przeszczep włosów FUE oraz praktykowany nieco dłużej FUT. Metoda FUE polega na przeszczepie mieszków włosowych. Natomiast do metody FUT niezbędne jest pobranie fragmentu skóry (bardzo cienkiego paska) z okolicy głowy o stałym wzroście włosów (najczęściej jest to potyliczna część głowy). Pobrany fragment skóry jest przygotowywany pod mikroskopem do przeszczepu, natomiast niewielka rana powstała w miejscu pobrania, zostaje zszyta. Po założeniu szwów miejsce to pozostaje niewidoczne, ponieważ zasłaniają je włosy znajdujące się na potylicy głowy.

Obydwie metody pozwalają skutecznie odzyskać utracone włosy, które odrastają w naturalny sposób. Wykonane zabiegi przez profesjonalistę są przy tym bezbolesne i bezpieczne.

Sprawdź, co daje olejowanie włosów!
Sprawdź, jak dbać o skórę twarzy!
Sprawdź, jak zagęścić włosy na dłużej!

Dodaj komentarz