Materac do łóżka rehabilitacyjnego – na co zwrócić uwagę przy wyborze? 

Materac do łóżka rehabilitacyjnego – na co zwrócić uwagę przy wyborze? 

Materac rehabilitacyjny jest niezbędnym elementem przy procesie rekonwalescencji, ale nie tylko. Pomaga odciążyć kręgosłup i przyspiesza powrót do zdrowia. W przypadku osób leżących odpowiedni materac jest kluczem do zapewnienia komfortu i zminimalizowania skutków ubocznych długiego leżenia. Na co zwrócić uwagę przy wyborze materaca do łóżka rehabilitacyjnego? Zobacz, jaki materac jest najlepszym rozwiązaniem. 

Dopasowanie to podstawa 

Wybór odpowiedniego łóżka rehabilitacyjnego jest tylko jedną częścią zadania. Kolejnym etapem jest dopasowanie materaca. Materac do łóżka rehabilitacyjnego musi być dobrany do osoby, która będzie go używać. Dla kogo zalecany jest taki materac? Sprawdzi się u osób, które mają problemy z kręgosłupem, przez co większość czasu spędzają w łóżku, są po operacji, lub wykonują ciężką pracę fizyczną na co dzień. Materac rehabilitacyjny to tak naprawdę rozwiązanie dla każdego, kto chce zadbać o swój kręgosłup. Jeśli więc borykasz się z bólem kręgosłupa, czy stawów, to może oznaczać, że masz źle dopasowany materac. 

Materac do łóżka rehabilitacyjnego – jak wybrać? 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze materaca do łóżka rehabilitacyjnego? Przede wszystkim musimy dopasować go do potrzeb osoby korzystającej. Pod uwagę weź więc dopasowanie materaca do ciała. Dobry materac powinien zapewniać odpowiednie podparcie. Bardzo ważna jest także elastyczność punktowa oraz dobra wentylacja materaca. Ta cecha zapobiega powstawaniu odleżyn i innych skutków ubocznych, które są związane z ograniczonym ruchem. Materac rehabilitacyjny powinien także mieć właściwości antyalergiczne i być łatwy w utrzymaniu. Osoba w trakcie rehabilitacji, lub z problemami zdrowotnymi mało się porusza, więc materac nie może gromadzić brudu, który jest trudny do usunięcia. 

Materac piankowy do łóżka rehabilitacyjnego 

Komfort przebywania w łóżku jest bardzo mocno powiązany z materacem. Do łóżek rehabilitacyjnych najczęściej wybieranym modelem są materace piankowe. Materiał ten zapewnia odpowiedni poziom miękkości, co więcej materac dopasowuje się do ciała użytkownika. Ponadto materace piankowe mają właściwości ‘oddychające’, co przekłada się na lepsze możliwości wentylacji powietrza. 

Dużą zaletą materacy piankowych jest również ich wytrzymałość. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne i co ważne, zapewniają odpowiednie odprowadzanie wilgoci. Specjalny materac piankowy jest więc najlepszym wyborem do łóżka rehabilitacyjnego. 

Jak włamać się na WhatsApp bez telefonu docelowego?
Damski Sweter z Kaszmiru: Dlaczego warto zainwestować w swetry z tego wyjątkowego materiału
Wskazania do piaskowania zębów

Dodaj komentarz