Mity na temat diety i redukcji.

Mity na temat diety i redukcji.

W obecnych czasach istnieje bardzo wiele mocno zakorzenionych mitów, uważanych za prawdziwe jeszcze kilka lat temu na temat diety oraz redukcji, które zostały obalone przez badania naukowe, jednak wiele osób wciąż w nie wierzy. Są to osoby nie tylko początkujące, ale i zaawansowane.

1. “5 posiłków dziennie to podstawa diety.”
Tak naprawdę to nie ilość posiłków w ciągu dnia ma znaczenie, ale ilość kalorii jaką spożywamy. Równie dobrze można zjeść dwa duże posiłki, co w żadnym wypadku nie będzie miało złego wpływu ani na sylwetkę, ani na rozwój organizmu lub pięć czy sześć mały posiłków, które również nie kolidują z procesem budowania wymarzonej sylwetki.

2. “Magiczne diety oraz treningi, dzięki którym zdobędziesz ciało jak z okładki”.
Osiągnięcie wspaniałych rezultatów zawsze wiąże się z dłuższym czasem pracy, nie jest więc możliwe aby w ciągu miesiąca lub kilku tygodni osiągnąć końcowe, ostateczne efekty. Ponad to takie diety w znacznym stopniu szkodzą zdrowiu oraz sylwetce, ponieważ zawsze zakładają one ogromny deficyt kaloryczny. Owszem kilogramy będą szybko spadały, lecz nie będzie to sama tkanka tłuszczowa, lecz w znacznym stopni spadnie poziom masy mięśniowej, co w efekcie końcowym doprowadzi do osiągnięcia typu sylwetki “chudo – tłustej”, a w dodatku zaszkodzą one zdrowiu.

3. “Specjalne napoje lub produkty, które spalają tłuszcz w kilka dni”.
Niestety takie rzeczy nie istnieją, oczywiście jedyne do czego przyczynią się dane produkty do przyspieszenie metabolizmu.

4. “Jedzenie w późnych godzinach prowadzi do otyłości”.
Żywność którą spożyjemy musi przejść przez długie procesy trawienia, dlatego przyjęło się, że pożywienie konsumowane wieczorem odkłada się w żołądku, co przyczynia się do nieodpowiedniego trawienia oraz do odkładanie się tłuszczu. Nie prawdą jest fakt, że jedzenie w późnych godzinach ma znaczenie, nieważne o której godzinie zdecydujemy się zjeść posiłek, gdyż wszystko sprowadza się do ilości kalorii w ciągu doby. Prawdą jest jednak to, że spożywanie posiłków przed snem może negatywnie oddziaływać na kwestie zdrowotne, takie jak: problemy ze snem, uciążliwość, uczucie znużenia, itp.

5. “Żywność wysoko-przetworzona jest zakazana”.
Produkty wysoko-przetworzone to nic innego jak słodycze. Wynika z tego fakt, że są one prze to wysoko kaloryczne, jednak odpowiednie umieszczenie ich w diecie wcale nie będzie błędem. Mało tego, produkty wysoko-przetworzone powinny zajmować 15% naszej diety. Pozwoli to bez większych problemów utrzymać dietę bez podjadania oraz da to każdemu mentalną siłę do podejmowania dalszych wyzwań.

Mitów na temat diety oraz zdrowego odżywiania jest całe mnóstwo, dlatego zawsze warto każdą informację sprawdzać, oglądając lub czytając materiały umieszczane przez osoby które się na tym znają oraz mają widoczne efekty.

Magnez w suplementacji
Zrozumienie próchnicy zębów: Przyczyny, zapobieganie i leczenie próchnicy
Rola diety i stylu życia w profilaktyce zaćmy: poradnik dla pacjentów

Dodaj komentarz