Laminowanie włosów – domowy zabieg, który sprawi, że Twoje włosy będą piękne i lśniące

Automatycznie zapisany szkic

Jeżeli marzysz o pięknych i zdrowych włosach, warto zapoznać się z ciekawymi zabiegami kosmetycznymi, które możemy wykonać w domu, w dodatku z użyciem produktów, które z łatwością znajdziemy w dowolnym supermarkecie. Jednym z takich zabiegów jest laminowanie włosów za pomocą galaretki. Jeżeli jeszcze o tym nie słyszałeś, warto dowiedzieć się, co to jest i jak to zrobić.

Laminowanie włosów – co to jest i jak to zrobić w domu?

Laminowanie włosów wykonuje się przy pomocy żelatyny, która także zawarta jest w galaretkach w proszku. Taki zabieg dostarcza naszym włosom ogromnej dawki protein, dzięki czemu sprawia, że wyglądają one pięknie i zdrowo, błyszczą się oraz są miękkie i aksamitne w dotyku. Dzięki regularnemu wykonywaniu laminowania wzmocnisz swoje włosy i zapobiegniesz rozdwajaniu się końcówek, a poza tym sprawisz, że będą one wyglądać zjawiskowo.

Jak zrobić laminowanie włosów? Przede wszystkim przygotuj niezbędne składniki, czyli jedną galaretkę albo paczkę żelatyny, odrobinę ulubionego oleju do włosów oraz jakąś dobrą składowo odżywkę. Następnie, wsyp do szklanki jedną łyżkę żelatyny, albo jeżeli używasz galaretki 2 łyżki, a następnie zalej ten proszek niewielką ilością wrzącej wody. Dokładnie wymieszaj żelatynę z wodą tak, aby dokładnie się rozpuściła i żeby nie zostały w niej żadne grudki. Następnie odłóż mieszankę do wystygnięcia, a czas ten wykorzystaj na umycie włosów delikatnym szamponem.

Kiedy mieszanka nieco ostygnie (powinna być ciepła i mieć konsystencje balsamu do włosów) dodaj do niej 2-3 łyżki przygotowanej odżywki do włosów oraz łyżkę wybranego oleju. Całość wymieszaj dokładnie ze sobą, tak aby powstała jednorodna mieszanka, którą łatwo będzie nakładać na włosy. Następnie, pasmo po paśmie nakładaj mieszankę na włosy tak, aby równomiernie rozłożyć ją na całej ich długości. Po nałożeniu jej na włosy zawiń je dokładnie folią spożywczą, albo nałóż czepek foliowy, a całość przykryj wcześniej podgrzanym w mikrofalówce ręcznikiem. Odczekaj 45 minut i po tym czasie zmyj z włosów żelatynową mieszankę, pamiętając o tym, aby nie płukać ich gorącą wodą, co może doprowadzić do stężenia żelatyny, którą potem ciężko usunąć z włosów. I już, możesz cieszyć się efektem pięknych włosów, które wyglądają, jakbyś dopiero wyszła od fryzjera!

Efekty, jakie daję zabieg laminowania włosów

Laminowanie włosów dostarcza naszym włosom bardzo ważnego dla nich budulca, czyli protein. Dzięki zabiegowi laminacji możesz cieszyć się efektem miękkich i lśniących włosów, które są dogłębnie odżywione, mocne i pełne blasku. Regularne laminowanie włosów pomoże Ci przy okazji poradzić sobie z problemem rozdwajania się końcówek, które niestety przydarza się od czasu do czasu każdym włosom. Po laminowaniu Twoje włosy wyglądają tak pięknie, że masz ochotę wykonywać ten zabieg jak najczęściej, pamiętaj jednak, aby tego nie robić. Laminowanie galaretką powinno się wykonywać średnio raz w tygodniu, tak, aby nie dostarczyć naszym włosom zbyt dużej dawki protein, co może się skończyć efektem przeciwnym od oczekiwanego.

Laminowanie agarem – sposób dla wegan i wegetarian

Nie wszyscy z nas chętnie korzystają z kosmetyków, które zostały wykonane z substancji pochodzących od zwierząt. Żelatyna jest substancją pochodzącą z kości, mięśni i ścięgien zwierząt, jednak jeżeli Cię to zniechęca, jest na to sposób. Zamiast tradycyjnej żelatyny użyj agaru – substancji żelowej, która ma pochodzenie roślinne. Laminowanie agarem wykonujesz dokładnie tak samo jak w przypadku użycia żelatyny.

Jak włamać się na WhatsApp bez telefonu docelowego?
Damski Sweter z Kaszmiru: Dlaczego warto zainwestować w swetry z tego wyjątkowego materiału
Wskazania do piaskowania zębów

Dodaj komentarz