Jak wykonać makijaż dzienny?

Automatycznie zapisany szkic

Bardzo wiele kobiet maluje się na co dzień. Nie ma się temu co dziwić, bo starannie wykonany makijaż pozytywnie wpływa na naszą pewność siebie. Nie sposób nie zauważyć, że wykonanie makijażu do trudnych nie należy. Bez wątpienia jednak, warto wiedzieć, jak wykonywać makijaż dzienny. Okazuje się, że należałoby przestrzegać kilku ważnych zasad. Wówczas na pewno będziemy zadowolone z efektów.

Odpowiednio przygotuj skórę

Wiele osób zastanawia się nad tym, od czego rozpocząć przygotowanie makijażu dziennego. Na szczęście, rozpocząć można od dość prostej czynności. Jest nią po prostu przygotowanie skóry. Jak należy to zrobić? Najważniejsze jest bez wątpienia staranne jej oczyszczenie. Warto wykorzystać do tego celu łagodny olejek bądź żel myjący. Doskonałym rozwiązaniem może okazać się również wykonanie peelingu skóry. Po oczyszczeniu cery, przychodzi pora na zastosowanie odpowiedniego kremu. Warto wykorzystać krem, który stosujemy na co dzień. W przypadku cery tłustej, krem powinien mieć lekką konsystencję. Jeżeli mamy jednak cerę wrażliwą i suchą, warto wykorzystać krem o treściwej konsystencji. Po przygotowaniu skóry, przyjdzie pora na aplikację podkładu w formie płynnej bądź sypkiej.

Wyrównaj koloryt skóry

Po przygotowaniu skóry, należy wykonać makijaż. Warto ujednolicić koloryt cery przy pomocy podkładu oraz pudru. Jeżeli chodzi o podkład, można wykorzystać ten płynny bądź sypki. Wybór zależy tylko i wyłącznie od naszych osobistych preferencji. Na pewno wskazane będzie staranne dobranie koloru podkładu do odcienia naszej karnacji. Należy wystrzegać się zbyt ciemnych lub też zbyt jasnych podkładów. Jeśli nie wiemy, w jaki sposób dobrać podkład, warto porozmawiać z doświadczonym kosmetologiem bądź z ekspedientką w drogerii. Można również dobierać odpowiedni kolor podkładu tak zwaną metodą prób oraz błędów. Wiąże się to jednak z pewnym ryzykiem. Jeżeli używamy podkładu w formie musu bądź płynu, nakładajmy go na skórę oczyszczonymi palcami. W przeciwnym razie istnieje ryzyko przeniesienia na skórę pewnych zanieczyszczeń. Jeżeli jednak używamy podkładu w formie sypkiej, najlepszym z możliwych rozwiązań będzie nakładanie go przy pomocy pędzla. Pędzel również musi być odpowiednio oczyszczony i pozbawiony zanieczyszczeń. Zastosowanie podkładu to nie wszystko. Jeżeli nasza cera posiada skłonności do przetłuszczania, warto byłoby ją przypudrować. W przeciwnym razie, nasza cera może się błyszczeń. Puder warto aplikować przy pomocy specjalnego puszka. Należałoby również podkreślić kości policzkowe przy pomocy bronzera bądź różu. Można wykorzystać kosmetyk w formie pudru lub płynu. Wybór kosmetyku zależy tylko i wyłącznie od naszych osobistych preferencji.

Podkreśl oczy oraz usta

Jeżeli marzymy o pięknym makijażu dziennym, musimy mieć na uwadze także podkreślenie oczu oraz ust. Wskazane będzie w szczególności zakupienie szminek, cieni oraz rzecz jasna tuszu do rzęs. Jeżeli chodzi o szminki do ust, na co dzień najlepiej sprawdzi się róż oraz beż. Wiele osób decyduje się również na szminki w kolorze czerwieni czy pomarańczy. Przy wyborze odcienia szminki warto brać pod uwagę przede wszystkim swoje własne preferencje. Należy pamiętać o tym, aby delikatnie podkreślić także oczy. Na co dzień sprawdzą się subtelne cienie, na przykład beżowe czy różowe. Nie sposób nie zauważyć, że w przypadku mocnego podkreślenia ust, warto zrezygnować z mocnego pokreślenia oczu. Koniecznie należałoby również utrwalić nasz makijaż. W tym celu możemy wykorzystać specjalne utrwalacze w formie sprayu.

Jak włamać się na WhatsApp bez telefonu docelowego?
Damski Sweter z Kaszmiru: Dlaczego warto zainwestować w swetry z tego wyjątkowego materiału
Wskazania do piaskowania zębów

Dodaj komentarz