Jak troszczyć się o suchą cerę?

Automatycznie zapisany szkic

Sucha skóra twarzy to problem bardzo dużej ilości osób. Na szczęście, także o taki rodzaj cery można odpowiednio dbać. Trzeba się jednak wyposażyć w dobre jakościowo kosmetyki. W przeciwnym razie mowy o efektach być niestety nie może. Najlepiej inwestować w naturalne preparaty pielęgnacyjne, bo charakteryzują się one dużą skutecznością oraz bezpieczeństwem stosowania. Nie można odmówić im także sporej wydajności.

Postaw na treściwy krem

Pielęgnacja skóry suchej i pozbawionej elastyczności nie może odbyć się bez odpowiednio dobranego kremu. Powinien on posiadać dość treściwą konsystencję. Wówczas będzie dogłębnie nawilżał i regenerował skórę. Nie sposób nie zauważyć, że w kosmetykach powinny znajdować się składniki aktywne naturalnego pochodzenia. Mowa tu między innymi o olejach roślinnych. W pielęgnacji cery suchej doskonale sprawdzi się olej z opuncji figowej, a także olej ze słodkich migdałów. Oleje arganowy oraz słonecznikowy także idealnie się sprawdzą. Krem powinien być aplikowany na jak najstaranniej oczyszczoną skórę, bo tylko wówczas składniki w nich zawarte się wchłoną. Warto byłoby również zadbać o systematyczność. Krem musi być stosowany raz lub dwa razy w ciągu dnia.

Zwróć uwagę na intensywnie nawilżające maski

Jeżeli chcemy cieszyć się atrakcyjnie wyglądającą skórą, musimy odpowiednio ją nawilżać. Sam krem nie zawsze jednak pomoże. Przydatne będą więc maseczki intensywnie nawilżające i regenerujące skórę. Wskazany będzie zakup masek algowych, a także w proszku, które należy rozdrobnić z wodą. Nie sposób nie zauważyć, że maski wymagają aplikacji na jak najstaranniej oczyszczoną cerę. Wskazane jest stosowanie ich dwa lub trzy razy w ciągu każdego tygodnia. Wówczas istnieje spora szansa na to, że okażą się skuteczne. Nie należy zapominać o tym, ze w maskach powinny znaleźć się składniki aktywne pochodzenia naturalnego. Mowa tu przede wszystkim o maskach z olejami naturalnymi takimi jak olej ze słodkich migdałów czy olej z krokosza.

Jaki peeling wybrać?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy skóra sucha wymaga stosowania peelingów. Okazuje się jednak, że jak najbardziej. W przypadku skóry suchej zaleca się jednak użycie peelingów, które mają w składzie jakieś olejki roślinne. Można śmiało wybrać peeling enzymatyczny. Wskazany byłby więc zakup takich właśnie środków. Nie należy zapominać także o tym, że peeling wymaga systematycznego stosowania. Warto więc używać go przede wszystkim regularnie. Najlepiej aplikować go na jak najstaranniej oczyszczoną skórę. Wskazane będzie stosowanie peelingu minimum raz w tygodniu. W niektórych przypadkach konieczne jest jednak stosowanie peelingu nieco częściej lub nieco rzadziej. Wszystko zależy od konkretnego przypadku. Bez wątpienia należałoby uzbroić się w cierpliwość. Efekty stosowania peelingów nie pojawią się bowiem od razu. Dojrzymy je po około trzech, czterech tygodniach systematycznego stosowania.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Jeżeli zależy nam na pielęgnacji cery suchej, warto byłoby zdecydować się także na odpowiednio zbilansowaną dietę. Najważniejsze jest to, aby odpowiednio nawadniać organizm. Wskazane jest więc spożycie przynajmniej półtora litra płynów. Najlepiej, jeżeli będzie to głównie mineralna woda niegazowana. Doskonale byłoby również postarać się o to, aby popijać świeżo wyciśnięte soki owocowo-warzywne. Koktajle także mogą się okazać. Pomocna może okazać się również fitoterapia. Jeżeli chodzi o zioła, warto zwrócić swoją szczególną uwagę na lipę, a także na rumianek lekarski.

Jak włamać się na WhatsApp bez telefonu docelowego?
Damski Sweter z Kaszmiru: Dlaczego warto zainwestować w swetry z tego wyjątkowego materiału
Wskazania do piaskowania zębów

Dodaj komentarz