Jak wybrać krem z filtrem

Jak wybrać krem z filtrem

JAK WYBRAĆ KREM Z FILTREM

Odpowiednia ochrona przeciwsłoneczna, zapewnia nam ochronę przed promieniowaniem słonecznych, które jest częstą przyczyną starzenia się skóry, przebarwień, a nawet czerniaka- raka skóry, dlatego tak ważne jest dobranie odpowiedniego kremu SPF dla swojego rodzaju skóry.
Wyróżnia się dwa rodzaje promieniowania słonecznego
UVA- odpowiada za rozpad kolagenu, uszkadza włókna sprężyste, powoduje fotostarzenie, sprzyja rozwojowi raka skóry
UVB- odpowiada ona za opaleniznę, rumieniec, piegi czy poparzenia.

JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNI KREM SPF DLA NASZEJ SKóRY?
Skóra na twarzy jest niezwykle delikatna i wystawiona na działanie wielu czynników, które mogą uszkodzić barierę naszej skóry, jak promieniowanie słoneczne, dlatego warto wiedzieć jak zadbać o naszą skórę, by była ona zdrowa.
Przy wyborze kremów z filtrem, na początku trzeba wiedzieć, jaki mamy rodzaj skóry. Jeśli jest ona przetłuszczająca się ,warto sięgnąć po kremy z SPF, które zapewnią nam zmatowienie, a jeśli mamy skórę suchą, kremów z filtrem, które nawilżą naszą skórę, bez pozostawiania tłustego filmu na skórze.
Warto też sięgnąć po wysoką ochronę. SPF 30 lub 50, które chronią przed promieniowaniem słonecznym UVA jak i również UVB, świetnie sprawdzą się na każdy dzień roku, ponieważ każdego dnia jesteśmy wystawieni na promieniowanie UV, nieważne czy jesteśmy na dworze, czy w domu.
Jeśli chcemy dobry krem z filtrem pod makijaż, warto sięgnąć po te, które posiadają lekką formułę i nie będą się rolowały pod podkładem.

KREM Z FILTREM CHEMICZNY CZY FIZYCZNY?
Są dwa rodzaje kremów z filtrem: fizyczne oraz chemiczne, tylko jaka jest między nimi różnica?
Krem z filtrem chemiczny:
filtry chemiczne wnikają w głąb naszej skóry, pochłaniając tam energię niesioną przez promieniowanie słoneczne, przekształcając ją w ciepło
są stabilniejsze i dłużej utrzymują się na skórze niż kremy z filtrem fizycznym
posiadają lekką konsystencję
mogą wywołać reakcję alergiczną lub podrażnić delikatną skórę
nie powinni ich stosować osoby z problemami skórnymi, cerze naczynkowej, na skórze niemowląt czy dzieci

Kremy z filtrem fizyczne (mineralne)
filtry fizyczne są związkami chemicznymi, które pozostawiają na skórze warstwę odbijającą i dzięki temu rozpraszają promieniowanie ultrafioletowe
jest bezpieczny dla każdego rodzaju skóry, ponieważ nie wnika w głąb skóry
można je stosować u dzieci

JAK APLIKOWAĆ KREM Z FILTREM?
Jeśli już wybraliśmy dla siebie krem z filtrem, który posiada dobry skład, warto wiedzieć jak go nałożyć, by zapewnił nam skuteczną ochronę. Krem z filtrem aplikuję się po nałożeniu kremu, jako ostatnie krok w naszej codziennej pielęgnacji, 20 minut przed wyjściem na słońce.
Kremy SPF trzeba reaplikować co 2-3 godziny lub po wyjściu z wody. Jest to bardzo ważne, ponieważ podczas kąpieli lub wysuszania skóry ręcznikiem, ściągamy z siebie większą część ochrony przeciwsłonecznej.
Jeśli chcemy, by krem z filtrem był naszą bazą pod makijaż, warto nałożyć go 20-30 minut przed zrobieniem makijażu, by miał on szansę się wchłonąć.

Sprawdź, co daje olejowanie włosów!
Sprawdź, jak dbać o skórę twarzy!
Sprawdź, jak zagęścić włosy na dłużej!

Dodaj komentarz