Akcesoria dla kobiet w ciąży – co warto mieć?

Akcesoria dla kobiet w ciąży – co warto mieć?

Ciąża to ważny i cudowny okres dla każdej kobiety. Niestety to też ciężki i trudne chwile. Czas ciąży wiąże się często również z wieloma niewygodami, bólami i problemami. Jest kilka akcesoriów, które Ci się przydadzą i ułatwią codzienne funkcjonowanie. Akcesoriów, które dodają komfortu w czasie ciąży, jest wiele. My mamy dla Ciebie kilka propozycji, w które warto się zaopatrzyć. Zapraszamy do lektury!

Ciąża, a komfort dnia codziennego

Nie odkryjemy nic nowego, jeśli powiemy Ci, że poza zdrową dietą i regularnymi wizytami u ginekologa lub lekarza prowadzącego niewiele więcej potrzebujesz, aby urodzić dziecko. Będziesz w ciąży przecież tylko przez dziewięć miesięcy, więc to oczywiste, że nie chcesz przesadzać z wydatkami lub gromadzeniem niepotrzebnych w przyszłości gadżetów. Warto zaopatrzyć się w kilka akcesoriów, które poprawią Twoje funkcjonowanie i które nie zajmują zbyt wiele miejsca. Sprawdź naszą listę już teraz!

Kup dobry krem nawilżający!

Z tygodnia na tydzień w czasie ciąży Twój brzuch się rozciąga i rośnie. Będziesz też doświadczać różnych zmian skórnych. Często u kobiet w ciąży występuje swędząca, sucha skóra. Możesz również doświadczyć dodatkowej suchości skóry na twarzy i innych miejscach. W czasie ciąży niektóre kobiety doświadczają rozstępów na brzuchu, gdy ich skóra się rozciąga. Nie wszystkie kremy na rozstępy, działają, ale warto poszukać i postawić na takie, które są skuteczne i bezpieczne. Nałożenie kremu nawilżającego na brzuch lub inne suche miejsca na skórze może być bardzo kojące i pomoże złagodzić swędzenie. Większość kremów, które znajdziesz na rynku i które są dostępne bez recepty, są bezpieczne dla kobiet w ciąży, ale jeśli masz wątpliwości, to zapytaj swojego lekarza, czy są jakieś szczególne składniki, od których powinnaś się trzymać z daleka. Dodatki takie jak retinoidy, retinole, hydrochinon, nadtlenek benzoilu i kwas salicylowy są zwykle przeciwwskazane dla kobiet w ciąży. Ogólnie rzecz biorąc, najlepiej jest wybrać środek nawilżający, który jest jak najbardziej naturalny i wolny od chemikaliów.  

Wygodna poduszka ciążowa w kształcie litery C

To jeden z kilku typów poduszek ciążowych. Przydaje się, począwszy od trzeciego trymestru. To wtedy lekarze zalecają spanie na lewym boku, aby poprawić właściwy przepływ krwi do Ciebie i do Twojego dziecka. Jeśli nie jest to Twój ulubiony styl snu, to zainteresuj się i zakup wcześniej poduszkę ciążową w kształcie litery C, aby przyzwyczaić się do tego rodzaju pozycji. Postaw na poduszkę wykonaną z naturalnych komponentów.

Opaska podtrzymująca brzuch

Kolejnym akcesorium, które polecamy, jest opaska podtrzymująca brzuch. Gdy twój brzuch z upływem czasu rośnie, a środek ciężkości się przesuwa, to bardzo często będziesz odczuwać ból pleców, ból stawów krzyżowo-biodrowych oraz bolesność biodra i brzucha. Wiele kobiet odczuwa ulgę,  kiedy noszą opaskę podtrzymującą brzuch lub pas. Wybierz elastyczne opaski, zapobiegają opadaniu brzucha i dzięki nim zapewnij sobie komfort i wygodę. Kiedy przyda Ci się taka opaska najbardziej? Jeżeli Two brzuch staje się duży i wydatny postaw już na opaskę. Będzie to najczęściej pod koniec drugiego trymestru lub na początku trzeciego. 

Legginsy ciążowe — elastyczne i wygodne

Kolejną rzeczą, którą polecamy, są legginsy ciążowe. Podtrzymują brzuch i plecy więc warto zaopatrzyć się, w kilka sztuk. Poszukaj takich, z wysokim stanem na brzuchu, abyś nie musiała ich ciągle podciągać, w późniejszych miesiącach ciąży. Takie legginsy można często używać nawet po porodzie.

Ciąża ektopowa — co to takiego?
Czy w ciąży można latać samolotem?
Jakie badania przed ciążą wykonać, aby mieć pewność, że dziecko jest zdrowe?

Dodaj komentarz