Zarobki z certyfikatem Lean Six Sigma

Zarobki z certyfikatem Lean Six Sigma

Ukończenie kursu Lean Six Sigma bez wątpienia łączy się z licznymi korzyściami. Pierwszym i dla wielu osób, najważniejszym benefitem są zwiększone zarobki. Oczywiście, każdy kolejny szczebel kurus LEan Six Sigma wiąże się z większymi korzyściami finansowymi, jednak już pierwszy poziom, gwarantuje satysfakcjonującą podwyżkę. Certyfikat Lean Six Sigma jest zdecydowanie dobrą inwestycją.

Ile zarabia osoba z certyfikatem Lean Six Sigma?

Zarobki osoby z certyfikatem zależne są od wielu czynników, do których należą m.in. obejmowane stanowisko, obowiązki jakie będzie pełnić, wielkość zespołu, którym dana osoba będzie zarządzać, ilość projektów, tempo realizacji oraz region i miejsce zatrudnienia.
Osoby z certyfikatem Lean Six Sigma Black Belt mogą liczyć na zarobki w wysokości od 6 000 do 8 000 złotych. Zdobycie certyfikatu Six Sigma to nie lada wyczyn. Szkolenia są wymagające. Egzaminy nie są łatwe do zdania. Co więcej, awansowanie z jednego poziomu pasa na drugi wymaga lat rzeczywistej pracy. Nie jest więc zaskoczeniem, że specjaliści z certyfikatem six sigma są dobrze opłacani.
Pamiętaj, im wyższy szczebel i im większe doświadczenie, tym wyższe może być Twoje wynagrodzenie.

Korzyści płynące z uzyskania certyfikatu Lean Six Sigma

Po ukończeniu kursu Lean Six Sigma, poza zwiększonymi zarobkami, można liczyć się również z serią innych benefitów. Przekonaj się jakich.

Usprawnienie procesów biznesowych i trwała poprawa jakości

Po uzyskaniu certyfikatu Lena Six Sigma będziesz w stanie analizować procesy produkcyjne i biznesowe w firmie oraz podejmować kroki w celu ich usprawnienia. Będzie również w stanie przeprowadzić pełny przegląd bieżących praktyk i zrozumieć, w jaki sposób wpływają one na wyniki jakości. Co więcej, certyfikat potwierdza, że jesteś w stanie osiągnąć poziom stałej poprawy jakości wymagany przez przedsiębiorstwa – ściśle monitorować procesy, aby upewnić się, że odchylenia od średniej są niewielkie lub żadne, oraz podejmować działania naprawcze w celu reorganizacji projektu, który może odbiegać od wytyczonej ścieżki.

Zwiększanie wartości w różnych branżach

Jest to z pewnością jedna z najbardziej widocznych korzyści wynikających z uzyskania certyfikatu Six Sigma. Jako metodologia niezależna od branży, techniki Six Sigma są stosowane w przemyśle lotniczym i kosmicznym, telekomunikacyjnym, bankowości i usługach finansowych, IT, HR, marketingu i wielu innych. Osoby posiadające certyfikat Six Sigma znają dziesiątki różnych metod, które mogą być stosowane do usprawniania procesów biznesowych, poprawy akceptacji pracowników, redukcji kosztów i zwiększania przychodów – a wszystko to prowadzi do poprawy wyników finansowych, niezależnie od branży.

Wysokie standardy

Wymogi Six Sigma wymagają bardzo wysokich standardów. Z tego powodu, znaczna liczba dostawców, zamawiających i organizacji nadzorujących stosuje standardy Six Sigma przy ocenie produktów lub klientów. Profesjonaliści z Certyfikatem Six Sigma Green Belt mogą pomóc swojej organizacji w utrzymaniu korzystnych kontraktów i przestrzeganiu międzynarodowych standardów.

Awans na stanowiska kierownicze

Po uzyskaniu certyfikatu Six Sigma, kandydat będzie miał jasną wiedzę na temat mierzenia i określania korzyści finansowych płynących z realizacji dowolnego projektu Six Sigma. Zdobędziesz umiejętności oceny ryzyka i zarządzania finansami, które są wysoko cenione przez kierownictwo średniego i wyższego szczebla na wyższych stanowiskach kierowniczych.

Doskonałe wynagrodzenie.

Czy warto zdobywać certyfikaty Lean Six Sigma?

Aby zdecydować, czy warto ubiegać się o certyfikat Six Sigma, należy zastanowić się, czy dana branża ceni sobie ten rodzaj certyfikacji i czy umiejętności, które zdobędziemy, będą przydatne w naszej karierze. Jeśli zastanawiasz się nad tym certyfikatem i innymi, takimi jak certyfikat Project Management Professional, zastanów się nad swoim celem końcowym. Certyfikat Six Sigma wskazuje, że kandydat potrafi wykorzystywać dane do rozwiązywania problemów, eliminowania wad w procesach i ograniczania strat. Z drugiej strony, certyfikat PMP daje narzędzia do pracy w ustalonym terminie, której celem jest pomyślne wdrożenie i ukończenie projektu.

Damski Sweter z Kaszmiru: Dlaczego warto zainwestować w swetry z tego wyjątkowego materiału
Wskazania do piaskowania zębów
Co zamiast endoprotezy biodra?

Dodaj komentarz