W jaki sposób oczyścić organizm z trujących toksyn?

W jaki sposób oczyścić organizm z trujących toksyn?

Spaliny samochodowe, substancje konserwujące, zanieczyszczenia środowiska, chemia kosmetyczna –  nasz organizm każdego dnia atakowany jest przez szereg toksyn!

Tylko część z nich zostaje wydalona wraz z potem, kałem i moczem… Reszta ulega kumulacji, a to oznacza, że…

Szkodliwe substancje PRZEZ LATA mogą zalegać w komórkach naszego ciała!

Odchudzanie z toksyn

Toksyny akumulowane są głównie w komórkach tłuszczowych. Tak naprawdę są wtedy nieszkodliwe, ponieważ nie krążą po organizmie. Problem może się pojawić podczas intensywnej utraty masy ciała… Dochodzi wówczas do spalania zmagazynowanego tłuszczu, a co za tym idzie – uwolnienia substancji toksycznych. Właśnie tym jest tłumaczone złe samopoczucie, które często towarzyszy kuracjom oczyszczającym połączonych z odchudzaniem. Jest ono skutkiem uwolnienia zmagazynowanych substancji toksycznych. Specjaliści zalecają wówczas spożywanie dużych ilości płynów, które przyspieszą ich wydalanie z organizmu.

Dzisiejsza konieczność?

Niektórzy twierdzą, że oczyszczanie organizmu we współczesnych czasach jest absolutną koniecznością. Proces ten poprawia funkcjonowanie organizmu, a dodatkowo sprawia, że czujemy się zdrowsi, pełni energii i chętni do działania. Jednym słowem, kuracje oczyszczające poprawiają samopoczucie.

Nic ponad dietę

Obecnie za najlepszą i najskuteczniejszą metodą detoksykacji uważa się odpowiednią dietę. Ma ona na celu oczyszczenie jelit, a w szczególności jelita grubego. Dobrze jest się pozbyć resztek mas kałowych, które w nim uporczywie zalegają… W końcu kumulacja niestrawionych części żywności wiąże się z procesami gnilnymi, których toksyczne produkty drażnią śluzówkę przewodu pokarmowego! Właśnie z tego względu uważa się, że osoby cierpiące z powodu zaparć są bardziej narażone na wystąpienie nowotworów jelita grubego. Rzadsze oddawanie stolca oznacza: „Ściana jelita jest narażona na długi kontakt z substancjami toksycznymi!”

Jedzenie bez podejrzanych dodatków

Co jeść, aby oczyścić przewód pokarmowy? Przede wszystkim to, co jest zdrowe. Poszukaj produktów, które nie zawierają w swoim składzie substancji konserwujących, barwników i innych zbędnych dodatków. Opłaci się to na Twoje zdrowie! Nieoceniona jest także wartość organicznych produktów, pochodzących z kontrolowanych upraw ekologicznych. Niedopuszczalne jest stosowanie w nich antybiotyków, nadmiaru nawozów i chemii rolniczej.

Błonnik sprzymierzeńcem oczyszczania

NAJWAŻNIEJSZY element diety oczyszczającej? Błonnik pokarmowy.

Substancja ta:

zwiększa objętość mas kałowych,
przyczynia się do wydalania zalegających w jelicie resztek,
przyspiesza perystaltykę.

Błonnik oczyści Twoje jelita doszczętnie! W połączeniu z wodą jest najskuteczniejszym rozwiązaniem.

Najlepiej spożywać 30-40g błonnika dziennie. Podczas kuracji detoksykujących możesz go dostarczać wraz z dietą w jeszcze większych niż powyżej zalecanych ilościach. Dodatkowa suplementacja włóknem pokarmowym w tym czasie to też dobre wyjście.

Produktami wysokobłonnikowymi są wszystkie warzywa i owoce, a także niskoprzetworzone produkty zbożowe, takie jak otręby czy pełnoziarniste pieczywo. Aby kuracja detoksykacyjna przynosiła realne korzyści, trzeba ją regularnie powtarzać i pamiętać, że zasad zdrowego odżywiania należy przestrzegać każdego dnia.

Jak włamać się na WhatsApp bez telefonu docelowego?
Damski Sweter z Kaszmiru: Dlaczego warto zainwestować w swetry z tego wyjątkowego materiału
Wskazania do piaskowania zębów

Dodaj komentarz