W jaki sposób dbać o włosy o wysokiej porowatości?

Automatycznie zapisany szkic

Włosy o wysokiej porowatości stanowią jedne z najtrudniejszych w pielęgnacji. Na szczęście, także o nie można skutecznie się troszczyć. Koniecznie należy jednak wyposażyć się w odpowiednie kosmetyki. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup produktów kosmetycznych o naturalnych składach. Charakteryzuje je wysoka skuteczność oraz dość spore bezpieczeństwo stosowania.

Postaw na dobre odżywki i maski

Jeżeli zależy nam na tym, aby włosy o wysokiej porowatości prezentowały się pięknie, należy zadbać o dobre odżywki oraz maski. Wskazany jest wybór naturalnych produktów pielęgnacyjnych. Nie sposób nie zauważyć, że odżywki wymagają stosowania po każdym myciu włosów szamponem. Maski można oczywiście stosować nieco rzadziej, bo raz w tygodniu. W maskach oraz odżywkach warto byłoby poszukiwać olejków roślinnych. Mowa tu między innymi o oleju jojoba oraz o oleju ze słodkich migdałów. Ponadto, w odżywkach i maskach nie powinno zabraknąć także ekstraktów i wyciągów roślinnych, które uczynią włosy miękkimi i przyjemnymi w dotyku. Woski z borówki amerykańskiej oraz wosk pszczeli także okażą się całkiem trafionym rozwiązaniem.

Nie zapomnij o delikatnym szamponie oczyszczającym

Jeżeli oczyszczamy włosy i skórę głowy, potrzebny będzie nam szampon. Musi być on jednak delikatny. Najważniejsze jest to, aby szampon zawierał w swoim składzie skuteczne składniki myjące, takie jak na przykład ekstrakt z amli. Nie sposób nie zauważyć, że należy unikać SLSów. Mogą one bowiem wyjątkowo mocno podrażniać skórę. Nie da się ukryć, że podrażnienia skalpu są bardzo uciążliwe i mogą negatywnie wpłynąć na kondycję włosów. Szampon powinien być aplikowany na skórę głowy dopiero po rozcieńczeniu. Warto więc spienić go w dłoniach, zanim zdecydujemy się na jego aplikację. Należy pozostawić go na skórze głowy przez kilka minut, aby składniki aktywne miały szansę zadziałać.

O czym jeszcze warto pamiętać, jeśli chcemy cieszyć się pięknymi włosami?

Jeżeli zależy nam na tym, aby nasze włosy prezentowały się dobrze, musimy zatroszczyć się o odpowiednio zbilansowaną dietę. Bez tego nie będziemy mogli cieszyć się atrakcyjnie wyglądającymi kosmykami. Wskazany będzie więc zakup świeżych owoców oraz warzyw. Dzięki nim dostarczymy swojemu organizmowi niezbędnych witamin i mikroelementów. Nie sposób nie zauważyć, że włosy potrzebują również cynku oraz selenu. Wskazane jest więc spożywanie orzechów i pestek, które zawierają całkiem spore ilości tych cennych składników. Warto także odpowiednio nawadniać organizm. Wskazane będzie popijanie świeżej, niegazowanej wody mineralnej.

A może specjalistyczne zabiegi?

Włosy o wysokiej porowatości są wyjątkowo trudne w pielęgnacji. Z tego też względu, dobrze byłoby postarać się o to, aby co jakiś czas wykonać specjalistyczny zabieg. W tym celu należy udać się do salonu urody. W profesjonalnym salonie piękności bez wątpienia uda nam się znaleźć interesującą nas ofertę. Warto poczytać między innymi o keratynowym prostowaniu włosów oraz o ich ozonowaniu. Bez względu na to, na jaki zabieg się zdecydujemy, musimy mieć na względzie regularność. Jednorazowe poddanie się zabiegowi na niewiele się bowiem zda. Na szczęście, jeśli zatroszczymy się o odpowiednią ilość zabiegów, kondycja kosmyków bez wątpienia się poprawi. Warto więc kierować się zaleceniami doświadczonego fryzjera, który wie, jakim zabiegom należałoby poddać nasze kosmyki. W niektórych przypadkach wystarczy już dwa, trzy zabiegi, aby uzyskać trwałą poprawę kondycji włosów. W innych przypadkach konieczna będzie większa liczba zabiegów.

Jak włamać się na WhatsApp bez telefonu docelowego?
Damski Sweter z Kaszmiru: Dlaczego warto zainwestować w swetry z tego wyjątkowego materiału
Wskazania do piaskowania zębów

Dodaj komentarz