Sport i jedzenie, czyli dwie najlepsze metody na stres

Sport i jedzenie, czyli dwie najlepsze metody na stres

Stres pojawia się w rozmaitych momentach naszego życia. Pozwala zmobilizować siły, dając nam energię do walki i przezwyciężania kłopotów. Psychologowie zgodnie twierdzą, że jest czynnikiem, bez którego paradoksalnie nie możemy poprawnie funkcjonować. Przestrzegają jednocześnie, że przewlekły stres wymykający się spod kontroli może uczynić w naszych organizmach ogromne spustoszenia. Specjaliści w zakresie psychologii i psychiatrii podpowiadają, jak radzić sobie ze stresem i jego konsekwencjami. W chwili obecnej istnieje szereg metod, które pozwalają wyeliminować jego następstwa. Można wśród nich znaleźć bardzo proste metody, idealne dla chwil relaksu po ciężkim dniu.

Aktywność fizyczna i wypoczynek, czyli prosta recepta na szczęście

Od wielu lat eksperci z różnych dziedzin medycyny przekonują o pozytywnym wpływie wysiłku fizycznego na nasz organizm. Kilkunastominutowa aktywność fizyczna ma niebagatelne również dla zdrowia psychicznego. Różnorodne, dobierane zgodnie z indywidualnymi preferencjami ćwiczenia są doskonałym sposobem na dotlenienie organizmu, niwelują napięcie mięśni i dają uczucie rozluźnienia. Ruch w każdej postaci hamuje wydzielanie hormonu stresu – kortyzolu, wspomagając uwalnianie do krwi endorfin, czyli hormonów szczęścia. Seks również jest rodzajem aktywności, która dodatkowo daje nam bliskość drugiej osoby, podnosząc tym samym poczucie naszej wartości, obniżając poziom lęku, a także regulując gospodarkę hormonalną organizmu. Nie bez przyczyny więc wiele osób twierdzi, że udane życie seksualne to doskonałe panaceum na rozmaite dolegliwości. Należy przy tym pamiętać, że obligatoryjnym aspektem zdrowia psychicznego jest wypoczynek. Kilkugodzinny, niezakłócony sen znacznie obniża poziom naszej drażliwości i sprawia, że bardziej efektownie radzimy sobie w nerwowych sytuacjach. Osoby, które nie boją się eksperymentów mogą sięgnąć również po medytację, która wyciszy skołatane nerwy i wprowadzi emocjonalną harmonię.

Przez żołądek do serca

Prostym sposobem na pozbycie się negatywnych emocji jest sięgnięcie po rozmaite suplementy diety. Dostępne na rynku herbatki stanowiące mieszaninę ziół obniżających poziom stresu są cenione nie tylko za swoje podstawowe działanie, ale także ze względu na walory smakowe, które zadowolą nawet najbardziej wysublimowane gusta. Są nieodłącznym elementem relaksujących chwil w zaciszu domowego ogniska. W połączeniu z aromatyczną kąpielą i uspokajającą muzyką sprawiają, że po kuracji tego typu czujemy się jak nowo narodzeni. Ich alternatywą są ziołowe tabletki, stanowiące swoiste pogotowie antystresowe w sytuacjach, gdzie liczy się szybki czas działania i nie mamy możliwości zaparzenia herbaty. Osoby, które lubią od czasu do czasu osłodzić sobie życie kawałkiem czekolady z pewnością doskonale wiedzą, że jest ona świetną receptą na pozbycie się negatywnych emocji. Generując wydzielanie endorfin do krwi sprawia, że zapominamy o czynnikach, które wywołały nasze wzburzenie, a na naszej twarzy pojawia się uśmiech.

Jak włamać się na WhatsApp bez telefonu docelowego?
Damski Sweter z Kaszmiru: Dlaczego warto zainwestować w swetry z tego wyjątkowego materiału
Wskazania do piaskowania zębów

Dodaj komentarz