Spinka do krawata – dlaczego warto ją nosić i którą wybrać?

Spinka do krawata – dlaczego warto ją nosić i którą wybrać?

Na elegancki męski strój składa się znacznie więcej czynników niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Koszula, spodnie, marynarka i wizytowe buty to nie wszystko. Sporą rolę odgrywają wbrew pozorom także małe dodatki, takie jak pasek, spinki do mankietów czy spinka do krawata. W tym artykule chcielibyśmy skupić się konkretnie na ostatnim z wymienionych akcesoriów.

Nie da się ukryć, że jest ono traktowane niekiedy po macoszemu. Niektórzy mężczyźni całkowicie o spince do krawata zapominają i rzutuje to później na odbiór ich stroju. W takim razie, dlaczego warto nosić spinkę do krawata i którą spinkę wybrać?

Dlaczego warto nosić spinkę do krawata?

Spinka do krawata ma dwojakie zastosowanie – z jednej strony jest funkcjonalna, a z drugiej również pełni rolę ozdobną. Przede wszystkim zapewnia, że dwie końcówki krawata będą ściśle się ze sobą trzymały. Jest to istotne zwłaszcza w sytuacji, kiedy planujemy dużo się poruszać, a więc na przykład tańczyć. Machanie dwoma końcami krawata na różne strony z pewnością nie wyglądałoby dobrze.

Kolor spinki ponadto zwykle kontrastuje z kolorem krawata, tworząc atrakcyjny wizualnie efekt. To mała rzecz, dosłownie i w przenośni, a jednak potrafi sprawić, że cały garnitur będzie wyglądał lepiej i bardziej elegancko. Przypinając spinkę do krawata, warto pamiętać o tym, aby umieścić ją na tyle wysoko, aby wciąż była widoczna po zapięciu marynarki.

Którą spinkę do krawata wybrać?

Kiedy już zdecydujemy, że faktycznie warto zainwestować w spinkę do krawata i będziemy chcieli jakąś wybrać, może pojawić się problem. Do wyboru jest bowiem bardzo wiele różnych modeli i typów spinek, a więc nie każdemu łatwo będzie się zdecydować. Bardzo klasycznym wyborem jest srebrna, podłużna spinka, przypominająca nieco klips. Może być gładka bądź na przykład karbowana. Alternatywnym rozwiązaniem jest taka sama spinka, ale złota. To, która będzie lepsza, zależy głównie od gustu oraz kolorów garniturów, które planujemy nosić.

Takie spinki będą najlepszym wyborem na bardziej i mniej poważne okazje, takie jak śluby, wesela, przyjęcia czy rocznice ślubu. W przypadku tej drugiej kategorii, a więc mniej poważnych wydarzeń (domówek, imprez sylwestrowych) istnieje także inna opcja, a mianowicie spinka do krawata o unikatowym kształcie. Dostępne są chociażby spinki w kształcie nożyc, gitar czy zwierząt. Dostępnych opcji jest bardzo wiele, każdy więc z pewnością powinien być w stanie znaleźć taką, która będzie pasowała do jego stylu, zainteresowań oraz wydarzeń, na które planuje ją nosić.

Jak włamać się na WhatsApp bez telefonu docelowego?
Damski Sweter z Kaszmiru: Dlaczego warto zainwestować w swetry z tego wyjątkowego materiału
Wskazania do piaskowania zębów

Dodaj komentarz