Przydatne zwroty na egzamin ósmoklasisty z angielskiego

Przydatne zwroty na egzamin ósmoklasisty z angielskiego

Przydatne zwroty na egzamin ósmoklasisty z angielskiego

Egzamin ósmoklasisty zbliża się wielkimi krokami. Zastanawiasz się czy wynik tego egzaminu tak na prawdę ma znaczenie? A może szukasz wskazówek jak lepiej poradzić sobie z egzaminem pod kątem języka angielskiego? Koniecznie sprawdź poniższy artykuł!

Czy wynik egzaminu ósmoklasisty ma znaczenie?

Egzamin ósmoklasisty każdego roku budzi kontrowersje, a wiele osób zastanawia się czy tak na prawdę jego wynik ma jakikolwiek wpływ na przyszłość uczniów. Jak wygląda więc sytuacja po otrzymaniu wyniku? Wynik egzaminu ósmoklasisty wyrażony w procentach nie powinien budzić żadnych wątpliwości. Jeżeli dany uczeń zda egzamin na conajmniej  80 procent, sytuacja dla wszystkich pozostaje jasna, a wynik można określić jako dobry. Problem pojawia się przy drugiej skali i wiele osób zastanawia się, czym jest wynik centylowy punktacji i do czego służy. Procentowy wynik egzaminu ósmoklasisty to procent uczniów, zaokrąglony do najbliższej liczby całkowitej, którzy uzyskali z danego przedmiotu tyle samo lub mniej punktów niż inni zdający. Korzystając z wyniku procentowego, możesz łatwo oszacować, ilu z nich wypadło lepiej, a ilu gorzej na teście z ósmej klasy. Nie wpływa to jednak w żadnym stopniu na zaliczenie testu. Egzaminu ósmoklasisty nie można nie zaliczyć, ale trzeba go ukończyć przed ukończeniem szkoły podstawowej. Wyniki egzaminu ósmoklasisty są ważne dla rekrutacji do liceum, szczególnie jeżeli mówimy o prestiżowych szkołach, gdzie miejsc może być mniej niż chętnych. Oczywiście wszyscy uczniowie powinni podejść na poważnie do tego egzaminu, aby sprawdzić nabytą wiedzę przez ostatnie lata nauki w szkole podstawowej. 

Egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego

Egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego sprawdza następujące umiejętności uczniów:

 • znajomość narzędzi, środków językowych,
 • rozumienie i tworzenie tekstu pisanego oraz odpowiadanie na wypowiedzi,
 • umiejętność posługiwania się podstawowymi narzędziami językowymi – gramatyka, słownictwo, ortografia i fonetyka umożliwiają tworzenie wypowiedzi pisemnych.
 • znajomość funkcji językowych. 

Zadania egzaminacyjne obejmują zarówno zadania zamknięte (wypełnianie pustych pól, pytania wielokrotnego wyboru, odpowiedz na pytania itp.), jak i zadania otwarte. Egzamin ósmoklasisty, w przeciwieństwie do egzaminu gimnazjalnego, nie obejmuje zadania typu prawda-fałsz. Egzamin składa się z pięciu części, z których każda zawiera pytania otwarte (co najmniej jedno w każdej części) i pytania zamknięte, a udzielenie odpowiedzi zajmuje łącznie, maksymalnie 90 minut.

Zastanawiasz się jakie zwroty na egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego warto powtórzyć? Z pewnością będzie to:

 • See you tomorrow – Do zobaczenia jutro!
 • Have a nice stay! – Miłego pobytu!
 • How wonderful! – Cudownie!
 • Im fine – wszystko w porządku 
 • Take your time. – Nie śpiesz się.
 • That’s a pitty – Szkoda.
 • Don’t get angry – Nie złość się.
 • Take it easy! – Wyluzuj!
 • Well done! – Dobra robota!
 • Good luck! – Powodzenia!

Zastanawiasz się czy warto przygotowywać się do egzaminu ósmoklasisty? Oczywiście warto wcześniej powtórzyć zdobytą już wiedzę, jednak pamiętajmy, że egzamin ten ma na celu głównie zweryfikowanie aktualnej wiedzy, a sam wynik nie wpływa na to czy otrzymamy promocje do liceum, gdyż tego egzaminu nie da się nie zdać. Tym samym wszelkie ściągawki szykowane na egzamin ósmoklasisty są absolutnie niepotrzebne i bez sensu. Otrzymany wynik z egzaminu pomoże Ci sprawdzić w jakiej dziedzinie możesz mieć braki i na co warto poświęcić nieco więcej czasu w następnych latach. Przeczytaj więcej ciekawych materiałów na stronie wirtusplus.pl.

Stres przed egzaminem – jak można sobie z nim poradzić?
Strój na egzamin ósmoklasisty – jak odpowiednio się ubrać?
Egzamin ósmoklasisty w pigułce

Dodaj komentarz