Podróż samolotem z małym dzieckiem– co należy przygotować

Podróż samolotem z małym dzieckiem– co należy przygotować

Przez wiele lat uważano, że dłuższe wyjazdy są tylko dla starszych dzieci. Okazuje się jednak, że współcześni rodzice mają o wiele większą wygodę, jeśli chodzi o rodzicielstwo, łatwiej jest im też jeść poza domem, a na rynku jest wiele rozwiązań, które mogą bezpiecznie przewozić dzieci. Dlatego widok malucha w samochodzie jadącego z rodzicami na wakacje staje się coraz częstszy. Co więcej, latanie z dzieckiem na wakacjach nie jest niczym niezwykłym.

Podróż samolotem z niemowlakiem – co należy przygotować

Większość linii lotniczych pozwala rodzicom na wniesienie na pokład dodatkowego bagażu podręcznego i akcesoriów dla dzieci. Wyjątkiem mogą być niektóre tanie linie lotnicze. Jak spakować torbę podróżną dla dziecka? Nie bierz całej paczki drobiazgów. Trudno znaleźć to, czego potrzebujesz w dużej, wypchanej torbie. Wszystko czego potrzebujesz to chusteczki, smoczek, kocyk, ulubiona zabawka i co najważniejsze pieluszka. W samolocie powinno być miejsce, w którym można przewinąć dziecku pieluchę. Jeśli dziecko nie jest karmione piersią, weź butelkę. Dieta płynna nie obejmuje jedzenia dla niemowląt. Pamiętaj jednak, że zbadane zostaną również płyny Twojego dziecka. W większości przypadków ochrona może poprosić o spróbowanie mleka. Czego nie zabierać w podróż Unikaj zwłaszcza zabawek dźwiękowych i elektronicznych.

Odprawa na lotnisku

Jest kolejka do odbioru bagażu lub odprawy. W ciągu 2 godzin oczekiwania przed odlotem może nie mieć końca. Pamiętaj jednak, że lotniska mogą być bardzo zabawnym i wciągającym miejscem dla dzieci. Świetny punkt widokowy na startujące lub lądujące samoloty – tutaj dzieci mogą spędzić dużo czasu. Na wielu lotniskach są też wyznaczone kąciki dla dzieci, w których mogą bawić się „nowymi” zabawkami lub rysować. Jeśli na Twoim lotnisku nie ma takiego luksusu, polecam ulubioną książkę, u nas sprawdzają się bajki nagrane telefonem i gry niewymagające rekwizytów. Podskakujemy na jednej nodze (która wytrzyma dłużej), zgadujemy, kto powiedział jakie słowo, obserwując ruch naszych ust i tak dalej.k

Zatykanie uszu

Kiedy samolot startuje, ciśnienie na pokładzie wzrasta. Dzieci i niemowlęta doświadczają tej zmiany znacznie boleśniej niż dorośli i często nie mogą sobie z tym poradzić. Najlepszym sposobem na zrównoważenie stresu jest połykanie śliny. Daj dziecku gumę lub cukierka do żucia podczas startu i lądowania. U niektórych dzieci pomocne są również krople do nosa zmniejszające obrzęk błon śluzowych [10]. Możesz zaaplikować je swojemu dziecku na pół godziny przed startem lub lądowaniem. Jeśli nic innego nie działa, zachęć dziecko do ziewania lub uszczypnięcia nosa i zamknięcia ust, aby wypchnąć powietrze. Niemowlęta w samolotach nie potrafią jeszcze świadomie utrzymać równowagi. Dlatego ssanie smoczka lub picie z butelki pomaga im najbardziej, gdy odruch połykania samoistnie łagodzi dyskomfort.

Co dodatkowo zabrać w podróż?

Dzieci mogą latać na kolanach mamy lub taty do drugiego roku życia. W tym celu linia lotnicza dostarczy Ci pas, który można przypiąć do pasa osoby dorosłej. Wygodniej i co najważniejsze bezpieczniej jest zarezerwować osobny fotelik dla dziecka lub malucha i zainstalować na nim fotelik dla dziecka lub malucha. Od drugiego roku życia dzieci potrzebują własnego miejsca w samolocie. Jeśli podróżujesz z dwójką niemowląt w wieku poniżej 2 lat, musisz zarezerwować miejsce dla jednego z dzieci. Zarezerwowane miejsca można montować z fotelikami dziecięcymi lub dziecięcymi fotelikami samochodowymi. Nosidełka dla niemowląt lub foteliki samochodowe nadają się do przewożenia niemowląt i dzieci na pokładzie samolotu, jeśli są oznaczone jako „Do użytku w samolocie”.

Czy warto wykupić wycieczki fakultatywne od biura podróży?
Jak przygotować apteczkę na wyjazd z dzieckiem?
Co zabrać na wakacje z dzieckiem?

Dodaj komentarz