Co zabrać na wakacje z dzieckiem?

Co zabrać na wakacje z dzieckiem?

Co zabrać na wakacje z dzieckiem?

Urlop i wakacyjny wyjazd powinny być czasem relaksu oraz regeneracji sil. Niestety podróż z dzieckiem często powoduje wiele nerwów. W przypadku wyjazdu z maluchem stresujących sytuacji nie brakuje. Nigdy nie wiadomo również, co może się przydać. Dlatego pakowanie się na rodzinny wyjazd nie jest łatwe. Najlepiej trzymać się pewnego schematu i zdać na doświadczenie innych. Sprawdź, co może uratować wakacje z dzieckiem!

Mała apteka 

Podróżowanie w gronie dorosłych jest proste i przyjemne. Nawet dolegliwości zdrowotne nie są w stanie popsuć urlopu. Całkiem inaczej sytuacja wygląda, gdy na pokładzie załogi wakacyjnej znajdują się dzieci. One szczególnie narażone są na choroby układu trawiennego, czy bóle brzucha związane nawet ze zmianą diety. Dlatego w bagażu nigdy nie może zabraknąć podstawowych leków. To, jakie konkretnie specyfiki zabierzesz ze sobą, skonsultuj z lekarzem rodzinnym, który doskonale zna Twoje dziecko i wie, czy substancje zwarte w konkretnym leku nie wywołają u niego reakcji alergicznych. W apteczce wakacyjnej nie może jednak zabraknąć leków o działaniu;

  • przeciwbólowym
  • przeciwwymiotnym
  • przeciwgorączkowym
  • wykrztuśnym

To podstawowe specyfiki, do których w teorii dostęp jest nieograniczony. Może się jednak zdarzyć, że w pobliżu kurortu, czy pensjonatu nie znajduje się żadna apteka całodobowa, a choroba dopadnie dziecko w nocy. W tym momencie liczy się każda sekunda. Do szybkiej reakcji niezbędne są podstawowe leki, które podasz maleństwu jeszcze przed wizytą u lokalnego pediatry. 

Grube ubrania 

Na wakacje zazwyczaj wyjeżdża się w okresie letnim. Sprzyjają temu wysokie temperatury powietrza i słońce. Bez względu jednak na to, jaka ładna pogoda panuje za oknem, w dziecięcym bagażu wakacyjnym nie może zabraknąć ciepłych ubrań. Letnie aura bywa zdradliwa. Dziecko całkowicie inaczej odczuwa temperaturę niż dorośli. Podczas wakacji może je dopaść również przeziębienie, które spowoduje, że maluchowi będzie zimno. Sytuacje uratować mogą grube swetry i wełniane skarpety. 

Gry i zabawki 

Wyobrażając sobie wakacje z dzieckiem w wieku przedszkolnym lub starszym, mamy przed oczyma widok cieszącego się malucha, który jest w ciągłym biegu i rewelacyjnie się bawi. Zdarza się jednak, że urlop niszczy brzydka pogoda. Siedzenie w pokoju szybko staje się nużące. Dziecko zaczyna się denerwować, a to wpływa niekorzystnie na wszystkich wypoczywających. W bagażu wakacyjnym nie może więc zabraknąć ciekawych rzeczy, które sprawią, że maluch znajdzie interesujące zajęcie i nie będzie rozrabiał. Oprócz podstawowych, ulubionych zabawek, do walizki warto również spakować całkiem nowe przybory, które z pewnością wzbudzą zainteresowanie. Jakie rzeczy zabrać ze sobą, by nie zajmowały dużo miejsca, a sprawiły dziecku radość?

  • Kredki, pisaki, nożyczki i klej
  • Kolorowe kartki
  • Wodne kolorowanki
  • Karty
  • Mini wersje gier planszowych

Artykuły papiernicze pozwalają na stworzenie własnych gier, obrazków, czy komiksów. W ponury dzień mogą stać się jedyną deską ratunku.

Elektronika 

Dzieci w wieku przedszkolnym powinny mieć ograniczony dostęp do telewizji i internetu. Szczególnie podczas wakacji, kiedy to główną rozrywką jest dla nich bieganie, budowanie z piasku, i zabawa. Czasem jednak życie weryfikuje plany. Długa podróż, choroba, czy kilkugodzinny pobyt w jednym pomieszczeniu z przyczyn niezależnych od nas. To sytuacje, które wszystkim dają się we znaki. Pełne energii maluchy źle znoszą rutynę. Wyjściem z sytuacji może okazać się wspólne oglądanie filmu edukacyjnego lub mądrej bajki. Warto więc do bagażu podręcznego dorzucić zapasowy telefon, czy tablet. Urządzenia te przydadzą się również dorosłym. Ułatwią dotarcie do celu, czy wyszukanie okolicznych atrakcji. 

Jak przygotować apteczkę na wyjazd z dzieckiem?
Podróż z nowordkiem samochodem – o czym musisz pamiętać?
Podróż z dzieckiem – gadżety, które warto zabrać

Dodaj komentarz