Po które ubrania ciążowe warto sięgnąć w drugim i trzecim trymestrze?

Po które ubrania ciążowe warto sięgnąć w drugim i trzecim trymestrze?

Ciąża jest wyjątkowym czasem w życiu kobiety. Na ten okres, w szczególności drugi i trzeci trymestr, warto zaopatrzyć się w odpowiednie ubrania ciążowe. Powinny zapewnić komfort na co dzień, a przy okazji podkreślać naturalne piękno. Jakie modele odzieży ciążowej warto mieć w garderobie?

Baza odzieżowa w garderobie ciężarnych

Rodzaje ubrań ciążowych, jakie warto kupić, gdy sylwetka zacznie się widocznie zmieniać, w dużej mierze zależą od trybu życia. Dobrze jednak jest dysponować pewną bazą, którą z powodzeniem można łączyć z odzieżą noszoną na różne okazje. Należą do nich neutralne koszulki, spodnie, a także dopasowana do kształtów bielizna. Ważny jest nie tylko odpowiedni krój i fason, ale także użyte materiały. Powinny być przyjazne dla skóry, nie wywoływać podrażnień czy odgnieceń.

Wygodne topy i koszulki ciążowe

Do jednych z najczęściej poszukiwanych elementów odzieży ciążowej należą topy, koszulki, bluzki i koszule. Cechują się najczęściej szeregiem rozwiązań, które sprawdzają się w czasie ciąży, a nawet późniejszym, po porodzie. Może być to przede wszystkim:

  • użycie lekko naciągliwych, dopasowujących się do sylwetki materiałów,
  • stosowanie zakładek, przeszyć lub regulacji,
  • wydłużony krój zasłaniający rosnący brzuch,
  • dekolt mogący dostosować się do powiększających się piersi.

Wybrane koszulki czy topy mogą być także ubraniami dla karmiących mam. To modele z kopertowym dekoltem albo specjalnymi rozwiązaniami, sprzyjające dyskretnemu karmieniu piersią. Z uwagi na dużą popularność tego typu ubrań ciążowych, ich wybór jest wyjątkowo szeroki.

Spodnie i spódnice ciążowe do codziennych stylizacji

Spodnie, a także niektóre spódnice czy szorty ciążowe charakteryzują się elastycznym, dopasowanym do rozmiaru pasem. To najczęściej duży panel, który otula miękko brzuch. Niektóre modele odzieży mogą mieć zamiast niego obniżony stan, elastyczne wstawki czy inne rozwiązania z regulacją obwodu w pasie. Poza nimi zwykle wyglądem nie różnią się od klasycznych elementów odzieży, przez co można tworzyć z nich stylizacje zarówno formalne, jak i typu casual. Wiele marek odzieżowych posiada w swojej ofercie dział dla przyszłych mam.

Wygodne sukienki i tuniki na okres ciąży

Nie sposób zapomnieć o typowych dla przyszłych mam ubraniach, czyli sukienkach oraz tunikach. Luźne, ale i dopasowane kreacje mogą być uszyte na specjalne okazje, jak i do codziennego noszenia. Nie muszą być to jedynie oversizeowe modele sprzed lat, wiele sukienek i tunik ciążowych leży idealnie na zgrabnych sylwetkach. Podobnie jak koszulki czy topy, te ubrania ciążowe często sprawdzają się także po okresie ciąży, w trakcie opieki nad noworodkiem i niemowlakiem, karmienia piersią. Zapewniają wygodę i dobrą funkcjonalność.

Co pod ubrania ciążowe? – bielizna dla kobiet w ciąży

Przy okazji wyboru ubrań ciążowych, warto wziąć pod uwagę także zakup bielizny dla kobiet w ciąży. To bardzo ważny, a często pomijany element odzieży. Zmieniające się, często mocno wrażliwe ciało kobiety w czasie ciąży ma szczególne wymagania. Dlatego warto rozważyć zakup:

  • elastycznych, miękkich biustonoszy ciążowych,
  • majtek ciążowych o podwyższonym lub obniżonym stanie,
  • rajstop dla kobiet w ciąży,
  • pasów ciążowych na brzuch, do noszenia z klasycznymi bluzkami czy spodniami,
  • koszul nocnych, pidżam ciążowych.

Odpowiednio dopasowana bielizna może zapewnić maksymalny komfort kobiecie.

Ubrania ciążowe dobre także dla młodych mam

Robiąc większe zakupy odzieżowe w ciąży, warto również uwzględnić czas po porodzie. Sylwetka raczej rzadko od razu wraca do stanu sprzed ciąży, dlatego dobrze jest mieć ubrania, które sprawdzą się również w tym okresie. Jeżeli wybrane koszulki, bielizna nocna czy sukienki są dobre także dla młodej mamy, mogą posłużyć nawet przez dłuższy czas.

Ciąża ektopowa — co to takiego?
Czy w ciąży można latać samolotem?
Jakie badania przed ciążą wykonać, aby mieć pewność, że dziecko jest zdrowe?

Dodaj komentarz