Leczenie trądziku jest jak wojna – musisz to dobrze zaplanować

Leczenie trądziku jest jak wojna – musisz to dobrze zaplanować

Kupiliśmy tabletki na trądzik i co dalej? Jeśli tak stawiamy pytanie, grozi nam, że stoimy już na straconej pozycji. Batalię z trądzikiem trzeba odbyć według wszystkich sprawdzonych zasad sztuki wojennej. Nie wystarczy jedna bitwa, by wygrać wojnę. Żaden doświadczony dowódca nie rzuca od razu do walki najlepszych oddziałów i nie używa najskuteczniejszej broni.

Na pewno tabletki na trądzik są skuteczne. Przynajmniej większość z nich. Nie znaczy to jednak, że wystarczy je kupić i stosować. Nim kupimy tabletki na trądzik lub przynajmniej zanim zaczniemy je stosować, trzeba poczynić odpowiednie przygotowania. Chodzi mianowicie o dobry zwiad i rozpoznanie terenu.

Organizacja zwiadu

Każda dobrze zorganizowana armia ma swój rozbudowany wywiad. W tej armii tabletki na trądzik pełnią rolę głównych sił uderzeniowych, więc trzeba przygotować im optymalne warunki prowadzące do zwycięstwa. W przeciwny razie zostaną pokonane.

Kto może udzielić nam najwięcej informacji? Oczywiście będzie to lekarz. W tym wypadku dermatolog. Postarajmy się ustalić przyczyny powstania trądziku nim wybierzemy najwłaściwsze tabletki na trądzik. Bowiem trądzik trądzikowi nierówny. Mogą u jego podstaw stać przemiany hormonalne okresu dojrzewania, ale równie dobrze może być skutkiem zanieczyszczeń powietrza lub często powtarzających się podrażnień skóry. Mężczyźni nie zdają sobie sprawy, że czasem zmagają się bezskutecznie z trądzikiem na twarzy, a tymczasem wszystkiemu winna jest kiepska maszynka do golenia! Nim będziemy chcieli zwalczyć skutki i kupimy w tym celu tabletki na trądzik, trzeba najpierw wyeliminować lub choć ograniczyć przyczyny.

Choć obecnie zdarza się to znacznie rzadziej, do powstania trądziku może przyczynić się praca w miejscach szkodliwych. Dziś już większa część populacji pracuje w biurach i przy komputerach, ale przecież ktoś musi wykonywać te bardziej „brudne” zawody. Praca mechanika lub budowlańca może być przyczyną powstawania trądziku.

Wywiadu nie należy ograniczać do wizyty u lekarza. Dostęp do internetu stał się dobrem powszechnym i warto to wykorzystać. Na internetowych stronach dowiemy się jak walczyć z trądzikiem oraz jakie tabletki na trądzik są najlepsze. Tam także dowiemy się więcej o przyczynach. Można jeszcze porozmawiać z jakąś dobrą kosmetyczką. Dobrze przygotowany wywiad to podstawa udanej kampanii wojennej.

Wstępne boje zaczepne

W fazie walk zaczepnych należy przede wszystkim zadbać o czystość skóry. Nie możemy dopuścić do nowych podrażnień. Musimy się myć bardzo często i zwrócić szczególną uwagę na sytuacje, w których dochodzi do obfitego pocenia się.

W tej fazie możemy już kupić tabletki na trądzik, ale oprócz nich trzeba zaopatrzyć się w jakieś balsamy do skóry i inne podobne kosmetyki. Być może trzeba będzie zmienić maszynkę do golenia lub depilator, a nawet… ręcznik, jeśli powoduje podrażnienia.

Lekki atak połączony z bezpośrednim rozpoznaniem oraz aprowizacja

W tej fazie walk tabletki na trądzik nie biorą jeszcze udziału. Musimy zaatakować fast-foody. Nie chodzi jednak o bezpośredni atak na lokale, połączony z wybijaniem szyb i sianiem terroru pośród obsługi i klientów. Wręcz przeciwnie. Musimy zacząć unikać takich lokali i zadbać o to co jemy na co dzień. Nasza dieta musi być bogata w białko, minerały i witaminy. Eliminujemy cukry proste, ale nie ograniczamy zupełnie złożonych. Unikamy margaryny. Za to możemy sobie pozwolić na trochę masła oraz oliwy z oliwek. Tę ostatnią można dodawać do sałatek. Przydają się też zapasy warzyw i owoców.

Szybko zauważymy, że po tej fazie, nawet nim wprowadzimy tabletki na trądzik, stan skóry powinien się poprawić, Te pierwsze małe zwycięstwa poprawią też morale wojska.

Decydująca bitwa

Sztuka prowadzenia wojen mówi nam, że decydujące bitwy wygrywają się już same. Wszystko pod warunkiem, iż wcześniej wódz zadba o każdy detal i przygotuje zwycięstwo. Teraz na arenę zmagań wojennych wkraczają wreszcie tabletki na trądzik. Decydująca szarża, manewr oskrzydlający i.. trądzik jest zdruzgotany,

Oto przebieg walki. Tabletki na trądzik na prawo. Trądzik przegrupowuje siły. Tabletki na trądzik na lewo. Trądzik widzi, że został oskrzydlony. Wycofuje się do tyłu, aż wreszcie następuje paniczna ucieczka przegranych wojski i wielka rzeź.

Co w tym czasie robi dowódca armii? Koordynuje, a dokładniej zażywa tabletki na trądzik zgodnie z zaleceniami lekarza i informacjami znajdującymi się na dołączonej ulotce. Nie zapomina też o przestrzeganiu wszystkich wcześniej opisanych zasad walki. To już wszystko co powinien wiedzieć przystępujący do walki z trądzikiem. Czas przystąpić do działania nim wróg umocni się na swoich pozycjach i zdąży porządnie okopać.

Mam nadzieję, że ta alegoria choć w części uzmysłowi Wam istotę walki z trądzikiem, walki, w której warto wykorzystać wszystkie dostępne sposoby, również tabletki na trądzik.

Jak włamać się na WhatsApp bez telefonu docelowego?
Damski Sweter z Kaszmiru: Dlaczego warto zainwestować w swetry z tego wyjątkowego materiału
Wskazania do piaskowania zębów

Dodaj komentarz