Kilka przykładów diet oczyszczających

Kilka przykładów diet oczyszczających

Diety mogą mieć różne przeznaczenie i człowiek wybiera je w zależności od potrzeb. Najpopularniejsze i najczęściej stosowane są diety odchudzające, ale rzecz jasna nie są to jedyne diety, są jeszcze między innymi diety oczyszczające i oto kilka przykładów takich diet.
1. Jednodniowa dieta oczyszczająca
Trwa jak sugeruje nazwa 24h podczas których człowiek powinien jedynie pić niegazowaną wodę mineralną. Warto dodać, że nie można przedłużać tej diety ma ona trwać dokładnie jeden dzień, to wystarczy, aby oczyścić organizm z toksyn. Są osoby, które dodają do wody np. cytrynę w rozsądnych ilościach jest to dopuszczalne.
2. Dieta sokowa
Jest to jedna z najdłuższych diet oczyszczających, bo trwa aż 14 dni, a diety oczyszczające zazwyczaj nie są zbyt długie. Przez te 14 dni należy jeść lekkostrawne posiłki oraz pić około 1 litra świeżo wyciśniętych warzyw lub owoców, ewentualnie jakieś mieszanki, ale nie ekstremalne. Nie ma tu konkretnie narzuconych warzyw, czy owoców, więc każdy może wybrać to co lubi, co na pewno jest plusem diety. Dieta sokowa pozwala także przy okazji schudnąć, ale nie ma co liczyć na jakieś spektakularne wyniki, bo od tego są diety odchudzające.
3. Dieta jabłkowa
Dieta dla osób, które lubią jabłka, bo przez 1-2 dni będą one jedynym spożywanym posiłkiem, więc nie jest to dieta dla osób które jabłek nie lubią, bo zwyczajnie mogą tego nie wytrzymać. Nie ma tu żadnych ograniczeń jabłka można jeść w dowolnej ilości. W dodatku mogą być to jabłka w dowolnej postaci – sok z jabłek, pieczone jabłka, sałatka z jabłka. Do tego można pić na przykład zieloną herbatę. Dieta powinna trwać jak wspomniałem 1-2 dni i nie jest zalecane jej przedłużanie.
4. Dieta zbożowa
Dieta może trwać max 2 tygodnie, ogólnie zaleca się 10-12 dni. W tym czasie należy jeść wyłącznie gotowane ziarna pszenicy oraz jak ktoś chce dzikiego ryżu, dopuszczalne są także kiełki, aby było jakieś kulinarne urozmaicenie. Do picia głównie herbatki ziołowe. Jest to dieta oczyszczająca, ale można ją także podciągnąć pod dietę odchudzającą, ale tylko dla osób które chcą schudnąć kilka kilogramów, dla lepszych wyników, potrzebna będzie inna dieta odchudzająca.
Diety oczyszczające często nie są doceniane, a ich wpływ na organizm człowieka jest lekceważony. Mają one oczyścić organizm z zalegających toksyn, które mogą powodować między innymi bóle głowy, senność, uczcie ciągłego zmęczenia, zmniejszoną koncentrację, czy nawet nudności, Jeżeli ktoś posiada takie dolegliwości powinien wypróbować jedną z wielu dostępnych diet oczyszczających i samemu przekonać się czy działa i czy dała jakieś efekty.

Sprawdź, jakie pieczywo na diecie warto jeść!
Czym jest biała dieta i co jeść, aby jej przestrzegać?
Czy dieta Keto jest zdrowa i bezpieczna?

Dodaj komentarz