Jak wypijać 2,5 litra wody dziennie

Jak wypijać 2,5 litra wody dziennie

Nawet przedszkolak wie, że ciało człowieka w 80% składa się z wody. Odpowiednie nawodnienie organizmu to jeden z czynników, który w znaczący sposób wpływa na nasze zdrowie, wygląd i samopoczucie. Woda znajduje się w wielu tkankach naszego organizmu. Wpływa na gęstość naszej krwi, dobrą pracę nerek. Gdy pijemy zbyt mało nasze ciało magazynuje wodę w postaci cellulitu. Zanim więc zaczniemy się katować ćwiczeniami i dietami sprawdźmy co się stanie, gdy zwiększymy ilość wypijanej dziennie wody. Dopiero po jakimś czasie możemy realnie ocenić nasze ciało i nad nim ewentualnie pracować.

Czemu to takie trudne

Czynność oczywista jak picie wody wydaje się banalna i niesprawiająca problemów. Jednak spora ilość ludzi w codziennym biegu zapomina o tym, żeby pić. O ile jeszcze przy aktywności fizycznej często towarzyszy nam butelka, czy bidon, to gdy spędzamy czas w domu o wodzie zapominamy. Czasem jako powód picia małej ilości wody podajemy fakt, że nie smakuje nam czysta woda. Rozwiązanie jest bardzo proste. Dodajmy do wody owoce, które nadadzą naszemu napojowi smaku i zapachu. Jeśli to wciąż za mało – kilka listków mięty, czy bazylii powinno jeszcze bardziej podkręcić walory naszej wody. Spróbujmy kilka wariantów i pozbądźmy się wymówki,że czysta woda nam nie smakuje.

Ach to zapominalstwo

Jeśli smak wody lubimy i odpowiada nam w różnych wariantach, to pojawia się problem, czy o piciu pamiętamy. Ustawianie sobie budzika na co godzinę i picie wtedy wody jest dobrym, ale nieco desperackim rozwiązaniem. Do tego niepraktycznym w pracy. Zwłaszcza, gdy mamy irytujący współpracowników sygnał alarmu. Z pomocą spieszą nam liczne udogodnienia, które możemy dodać do naszego smartfonu. Istnieje aplikacja picie wody wpychająca nam w nawyk. Będzie nam przypominała o piciu, ale też liczyła ile już wypiliśmy i ile przed nami. To idealne rozwiązanie dla osób, które tłumaczą się, że zapominają o wodzie w ciągu dnia poprzez natłok codziennych obowiązków. Takie zainstalowane w telefonie, który przecież mamy cały czas przy sobie przypomnienie o wodzie to łatwe rozwiązanie dla każdego. Do tego na topie, bo zdrowy tryb życia cały czas jest w modzie.

Warto pamiętać o piciu wody zarówno w domu jak i w pracy. Herbata, kawa i soki są okej, ale nie wystarczają często organizmowi. Warto wzbogacić wodę o dodatek owoców i ustawić “przypominacz”, aby codzienne picie 2,5 litra dziennie stało się przyjemnym nawykiem, a nie uciążliwą rzeczą, o której trzeba pamiętać.

Magnez w suplementacji
Zrozumienie próchnicy zębów: Przyczyny, zapobieganie i leczenie próchnicy
Rola diety i stylu życia w profilaktyce zaćmy: poradnik dla pacjentów

Dodaj komentarz