Jak dbać o wrażliwą cerę?

Automatycznie zapisany szkic

Nie od dziś wiadomo, że cera wrażliwa jest dosyć trudna w pielęgnacji. Warto byłoby więc przyswoić sobie kilka ważnych zasad dbania o nią. Wówczas istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że uda nam się zachować cerę w doskonałej kondycji. Najważniejszy jest dobór odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych. Warto w szczególności zwracać swoją uwagę na kosmetyki o naturalnych składach, które charakteryzują się sporą skutecznością oraz bezpieczeństwem stosowania.

Postaw na delikatny, wzmacniający naczynka krem

Nie należy zapominać o tym, że pielęgnacja cery wrażliwej nie powinna odbywać się bez kremu. Krem należy do jednych z najważniejszych kosmetyków w pielęgnacji skóry twarzy. W przypadku cery wrażliwej, ze skłonnością do pękających naczynek, dobrze byłoby zwrócić uwagę na kremy o lekkich konsystencjach. Mogą one okazać się szczególnie pomocne, bo nie obciążą skóry. Wskazane jest poszukiwanie w nich naturalnych ekstraktów, wyciągów czy olejków. W pielęgnacji cery wrażliwej doskonale sprawdzi się ekstrakt z ruszczyka kolczastego, a także wyciąg z rumianku lekarskiego. Nie sposób nie zauważyć, że składniki te wzmocnią naczynia krwionośne i zapobiegną ich pękaniu.

Łagodnie oczyszczaj

Skóra wrażliwa bardzo często ulega zanieczyszczeniom. Wskazane będzie więc dokładne i staranne jej oczyszczanie. Do tego celu nie wolno jednak użyć intensywnie działających detergentów. Mogą one bowiem mocno podrażnić cerę, doprowadzając do przykrych konsekwencji. Wskazane jest więc kupno środków myjących o delikatnych składach. Ważne, aby znalazły się w nim składniki aktywne pochodzenia naturalnego. Można śmiało zdecydować się na zakupienie łagodnego mleczka myjącego, a także śmietanki. Żele myjące również mogą się sprawdzić, chociaż nie u każdego. Do porannego mycia skóry twarzy warto przeznaczyć delikatniejszy żel. Do wieczornego oczyszczania skóry należy zaś przeznaczyć intensywniej działający kosmetyk. Nadal powinien być on jednak dość delikatny.

Wykonuj maseczki i peelingi

Jeżeli zależy nam na posiadaniu pięknej i zadbanej skóry twarzy, koniecznie należy zadbać o wykonanie maseczek oraz peelingów skóry. Jeżeli chodzi o maseczki, można wybrać na przykład glinkę różową. Maska z glinki różowej nie tylko wzmocni naczynia krwionośne, ale również sprawi, że skóra stanie się odświeżona. Dzięki maseczce z glinki bez wątpienia można usunąć nadmiar sebum znajdującego się na naszej skórze. Wskazana jest także glinka biała. Nie sposób nie zauważyć, że pomóc mogą także peelingi. Jeżeli chodzi o peelingi, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup peelingu enzymatycznego. W przypadku cery wrażliwej i reaktywnej, najlepiej unikać peelingów gruboziarnistych. Mogą one podrażnić cerę oraz pogorszyć jej kondycję.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Jeżeli posiadamy cerę wrażliwą i płytko unaczynioną, należy postarać się również o odpowiedni styl życia. Wskazane jest unikanie ostrych przypraw, które mogą zaostrzyć rumień. Dobrze byłoby także postarać się o jadanie dużych ilości świeżych owoców oraz warzyw. Jeżeli chodzi o owoce, warto szczególną uwagę zwrócić na te bogate w witaminę C, która uszczelnia naczynia włosowate. Będzie to więc porzeczka, truskawka, a także czereśnia czy agrest. Nie sposób nie zauważyć, że przyda się redukcja stresu. Nadmierne napięcie przyczynia się do powstawania rumienia, a także niedoskonałości skórnych. Warto byłoby więc zdecydować się na techniki relaksacyjne. Wskazana będzie także rezygnacja z używek, a w szczególności z alkoholu oraz z papierosów. Pogarszają one bowiem stan skóry.

Sprawdź, co daje olejowanie włosów!
Sprawdź, jak dbać o skórę twarzy!
Sprawdź, jak zagęścić włosy na dłużej!

Dodaj komentarz