Jak zadbać o włosy niskoporowate?

Automatycznie zapisany szkic

Nie od dziś wiadomo, że każda kobieta chce posiadać piękne i lśniące włosy. Nie sposób jednak nie zauważyć, że o kosmyki trzeba odpowiednio dbać. W przeciwnym razie nie będą mogły prezentować się zbyt korzystnie. Warto byłoby więc postarać się o dobór odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych. Najlepszym rozwiązaniem będą kosmetyki o naturalnych składach. Są one wydajne, bezpieczne oraz skuteczne.

Postaw na lekką odżywkę i maskę

Niskoporowate włosy nie potrzebują intensywnego działania masek i odżywek. Warto byłoby więc zwrócić uwagę na dobór odpowiednich preparatów. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup maseczek oraz odżywek o delikatnych składach i lekkich konsystencjach. Nie sposób nie zauważyć, że lekka konsystencja nie obciąży nadmiernie włosów. Zbyt treściwa mogłaby jednak to zrobić. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie na pewno poszukiwanie naturalnych składników w odżywkach. Mowa tu między innymi o ekstraktach, a także o olejkach i wyciągach roślinnych. Nie sposób nie zauważyć, że najlepsze rezultaty przynoszą odżywki z olejem kokosowym oraz ekstraktem z pokrzywy zwyczajnej. Odżywkę warto stosować co każde lub co drugie mycie. W przypadku włosów o niskiej porowatości, dobrze byłoby rzadko używać masek. Można robić to co dwa, trzy tygodnie. Maska powinna być dość lekka, aby nie obciążyła kosmyków.

Nie zapomnij o odpowiednim oczyszczaniu skalpu

Jeżeli chcemy, aby nasza skóra głowy była zdrowa, musimy odpowiednio ją oczyszczać. Bez tego niemożliwe będzie niestety posiadanie pięknych i zdrowych włosów. Jeżeli posiadamy włosy o niskiej porowatości, nasza skóra głowy ma najprawdopodobniej problem z nadmiernym przetłuszczaniem się. Warto byłoby więc odpowiednio oczyszczać skórę. Wskazane będzie na pewno zakupienie szamponu o delikatnym składzie. Nie powinien on zawierać drażniących skórę SLSów. Wskazany jest na przykład ekstrakt z amli, który w sposób skuteczny usuwa zanieczyszczenia, nie podrażniając przy tym skóry. Szampon warto byłoby aplikować na skórę głowy po uprzednim jego rozcieńczeniu wodą. Szampon warto byłoby pozostawić na swojej skórze głowy przez kilka minut. Wówczas prawdopodobieństwo tego, że składniki aktywne się wchłoną jest naprawdę bardzo duże.

Zadbaj o dietę i suplementację

Jeżeli chcemy cieszyć się pięknymi włosami, musimy zatroszczyć się o to, aby w naszej diecie znalazły się odpowiednie pokarmy. Warto w szczególności jadać świeże warzywa oraz owoce. Wskazane są również produkty pełnoziarniste, w których znajdziemy moc cennych witamin oraz minerałów. Nie sposób nie zauważyć, że naszym włosom niezbędny jest cynk oraz selen. Jeżeli chodzi o dietę, powinna być ona odpowiednio zbilansowana pod każdym względem. Nie wolno więc zapomnieć o nawadnianiu organizmu. Aby odpowiednio nawodnić swój organizm, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na wodę mineralną. Najlepszym rozwiązaniem będzie woda mineralna niegazowana. Możemy zakupić ją w każdym sklepie. Co jakiś czas warto popijać soki owocowe. Świeżo zaparzone zioła także mogą okazać się bardzo wskazane. Swoją uwagę warto skierować między innymi na pokrzywę zwyczajną. Charakteryzuje się ona bardzo wieloma cennymi właściwościami. Posiada działanie wzmacniające, regenerujące oraz łagodnie moczopędne. Nie należy zapominać o tym, że dieta nie przyniesie efektów od razu, tak samo jak picie ziół. Wskazane jest więc zachowanie cierpliwości. Satysfakcjonujące rezultaty powinniśmy dojrzeć po około dwóch, trzech tygodniach systematycznego stosowania. W niektórych przypadkach mogą się one pojawić nawet wcześniej.

Jak dbać o zęby z wypełnieniami?
Zdrowe i piękne zęby – bonding
Jakie działanie ma mydło z masłem?

Dodaj komentarz