Co daje a co zabiera dobry nastrój?

Co daje a co zabiera dobry nastrój?

Mimo tego, że każdy z nas marzy o dobrym samopoczuciu i dobrym nastroju. Bardzo często sami wpływamy na pogorszenie swojego samopoczucia i nastroju. Lecz także w wielu przypadkach sami wpływamy na osiągniecie dobrego nastroju.
Nie pomogą tabletki na dobry nastrój, jeżeli człowiek będzie nieustannie niewyspany, ciągle zestresowany i nie pomyśli o odpoczynku. O odizolowaniu się przynajmniej od czasu do czasu od spraw, które nas pochłaniają i nas stresują. To brak odpoczynku i wszechobecny stres zabiera człowiekowi dobry nastrój i zdrowie psychiczne oraz zdrowie fizyczne.

Kiedy stres jest winowajcą
Z długo trwającego i silnego stresu powstaje wiele chorób, jak depresja, nerwice, ataki paniki, zawały serca, udary, choroba wrzodowa, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia układu pokarmowego i jeszcze wiele innych dolegliwości zainicjowanych stresem. Depresja i stres jest też głównym sprawcą samobójstw, które z każdym rokiem zbierają coraz większe żniwo. Na nic zdadzą się tabletki, zioła i suplementy na podniesienie nastroju, jeżeli człowiek nie zwolni i nie zmieni stylu swojego życia. Nie oprze swojego życia na innych wartościach niż dotychczas i gdy nie wyeliminuje ze swojego życia “mieć” i nie wprowadzi “być”.

Co jeszcze wpływa na zły nastrój?
Nadmiar obowiązków, brak snu, ciągła gonitwa za materializmem nierozłącznie powiązana ze stresem na dłuższą metę do niczego dobrego nie prowadzi, a tylko do chorób i często do przedwczesnej śmierci. Do degradacji zdrowia współczesnego człowieka trzeba doliczyć jeszcze wszelkiego rodzaju używki, jak alkohol, narkotyki, leki psychotropowe, środki energetyzujące, nikotynę. A także należy doliczyć mocną i spożywaną w dużych ilościach kawę i mocną herbatę, których zadaniem jest rozjaśnić umysł, wzmóc koncentrację, polepszyć pamięć, dodać energii i sprawić, aby nie przychodził sen, gdyż czeka jeszcze wiele pracy. Takie postępowanie jest błędnym kołem kiedy to najpierw zarabiamy pieniądze, a potem wydajemy je na lekarzy nie zaznawszy przyjemności z zarobionych pieniędzy. Nie bez znaczenia dla ludzkiego zdrowia i samopoczucia są nawyki żywieniowe, które najczęściej są złe, bo pełno w nich śmieciowego jedzenia, węglowodanów i tłuszczów. Na utratę zdrowia człowieka wpływa także zdegradowane środowisko naturalne, niezbyt czyste powietrze pełne toksyn. Wobec czego przynajmniej odżywianie powinno być świadome i zdrowe, a niestety w większości przypadków takie nie jest. Bo choć na wiele rzeczy człowiek nie ma wpływu, lecz na niektóre rzeczy ma wpływ, a i tak nie stara się zmienić tego, co jest złe.

Co pomoże odzyskać dobry nastrój?
Istnieje wiele naturalnych sytuacji i sposobów, które potrafią znacznie obniżyć wszystko co negatywne i ułatwią znoszenie obciążenia lub nawet przyczynią się do wyeliminowania obciążenia psychicznego. Pomogą zwiększyć odporność na stres i dodadzą energii, która przyczyni się do wyższej jakości życia i pomoże wzmóc chęć do życia. W tym wszystkim wielkie znaczenie ma wspomniane już wyżej odżywianie, które dostarczy organizmowi wszystkiego, co jest mu potrzebne, jak tłuszcze, białka, węglowodany, witaminy, minerały, błonnik, kwas foliowy. Warto pomyśleć także o suplementach diety, aby wzmóc i przyspieszyć powrót do zdrowia. Jak również warto zaopatrzyć organizm w kwasy tłuszczowe omega-3, jak i w aminokwasy.

Jak włamać się na WhatsApp bez telefonu docelowego?
Damski Sweter z Kaszmiru: Dlaczego warto zainwestować w swetry z tego wyjątkowego materiału
Wskazania do piaskowania zębów

Dodaj komentarz