Stomatolog Słupsk – jak skutecznie wybielić zęby? 

Stomatolog Słupsk – jak skutecznie wybielić zęby? 

Wybielanie zębów to zabieg, który pozwala uzyskać śnieżnobiały uśmiech. A przynajmniej jaśniejszy i wyglądający na zdrowszy. Stan naszych zębów ma duży wpływ na nasz wygląd. Osoby, które borykają się z żółtymi zębami, nierzadko przyznają, że wstydzą się uśmiechać. Rozwiązaniem tego problemu jest zabieg wybielania zębów. Warto jednak wiedzieć, że najlepsze efekty uzyskamy u stomatologa. Jak skutecznie wybielić zęby? Zobacz rozwiązania oferowane przez stomatolog Słupsk

Kiedy warto wybielić zęby? 

Wybielanie zębów to zabieg, który służy do pozbycia się różnego rodzaju przebarwień. Te z kolei mogą mieć różne przyczyny. Bardzo popularnym i częstym czynnikiem, który ma wpływ na to, że nasze zęby nabierają żółtej barwy, jest palenie papierosów. Nie bez powodu istnieje określenie takie jak uśmiech palacza. Podobnie działa kawa, herbata i barwiące jedzenie. Wraz z wiekiem zęby zaczynają ciemnieć, gromadzi się na nich osad i raz śnieżnobiały uśmiech, stał się żółto-szary. 

Przyczyn przebarwień możemy jednak upatrywać nie tylko w stylu życia. Nierzadko są one objawem schorzenia w jamie ustnej, problemów hormonalnych, choroby krwi, mogą być także genetyczne. W takim przypadku wybielenie zębów musi iść w parze z leczeniem. Tylko wtedy uzyskamy pożądany i co ważne, długotrwały efekt. 

Jak wygląda zabieg wybielania zębów? 

Mimo wielu domowych sposobów fakt jest taki, że pożądane efekty wybielania zębów da się uzyskać tylko u profesjonalisty. Stosując różnego rodzaju pasty, czy paski możemy uszkodzić sobie szkliwo, a przy tym nie zobaczyć żadnych efektów. Jeśli więc zależy Ci na widocznych i długotrwałych efektach, to warto z wybielaniem wybrać się do specjalisty, na przykład – stomatolog Słupsk. 

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym jest zabiegiem jednorazowym. Trwa około półtorej godziny, jednak nie jest nieprzyjemny lub męczący. Do wybielania zębów stomatolodzy Słupsk najczęściej stosują specjalną lampę doświetlającą. Dzięki temu zabieg jest nie tylko skuteczny, ale także bezbolesny i w pełni bezpieczny. Nasze szkliwo nie zostaje uszkodzone, więc nie musimy się martwić o żadne ubytki. 

Zastosowanie lampy ma także pozytywne skutki uboczne. Oprócz wybielenia ma ona właściwości wzmacniające zęby. Dzięki temu stają się one nie tylko jaśniejsze, ale także mniej wrażliwe na czynniki zewnętrzne, na przykład zimno. To dobra wiadomość dla osób, które borykają się z nadwrażliwością zębów. Jeśli więc chcesz uzyskać śnieżnobiały uśmiech oraz zdrowe i silne zęby, to zabieg wybielania w gabinecie stomatologicznym jest najlepszym rozwiązaniem. 

Plastyka powiek – zadbaj o zdrowie i wygląd
Jak dbać o zęby z wypełnieniami?
Zdrowe i piękne zęby – bonding

Dodaj komentarz