Pamiątka komunii od rodziców – co można podarować dziecku?

Pamiątka komunii od rodziców – co można podarować dziecku?

Pamiątka komunii od rodziców dla dziecka może być naprawdę różnorodna. Kluczowe jest jednak zadbanie o to, by w tym ważnym dla kilkulatka dniu nie zapomnieć o tym, że najważniejsze jest skupienie się nie tylko na prezentach, ale przede wszystkim na wartościach duchowych.

Ważne przeżycie w życiu dziecka

Pierwsza Komunia Święta bez wątpienia jest bardzo ważnym przeżyciem w życiu dziecka. Kilkulatek po raz pierwszy świadomie może przyjąć sakrament, który jest jednym z tych, które są możliwe do spełnienia w jego całym życiu. W związku z tym nie tylko nauczyciele, katecheci, czy księża na lekcjach religii muszą zadbać o to, by kilkulatek był odpowiednio przygotowany do tego wydarzenia.

Równie ważne jest zadbanie o prawidłowe nastawienie rodziców. To właśnie dzięki nim osoba przystępująca do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej może mieć świadomość tego, iż:

– nauczenie się modlitw jest ważnym, aczkolwiek nie jedynym jego zadaniem,

– dzięki przyjęciu tego sakramentu będzie bliżej Boga,

– w tym dniu i w ogóle w dalszym życiu najważniejsze jest czynienie dobra, a nie oczekiwanie na otrzymanie kolejnych prezentów.

Co można podarować dziecku z okazji Pierwszej Komunii Świętej?

Rodzice mogą jednak dopełnić ten dzień pamiątką komunii. Niekoniecznie muszą to być bardzo drogie prezenty i nawet wskazane jest to, by były one dostępne do kupienia w granicach finansowej normy. Z tego też powodu dziecko przystępujące do tego sakramentu niekoniecznie musi dostać quada, czy jakiś bardzo ekskluzywny rower z wieloma przerzutkami.

Bardzo dobrym pomysłem prezentowym będzie kupno:

– zegarka,

– medalika na pamiątkę przyjęcia sakramentu,

– aparatu fotograficznego do uwieczniania szczęśliwych chwil.

Nie sposób nie zwrócić uwagi na to, że z powodzeniem można zaopatrzyć się właśnie w drobne prezenty, które będą dopełnieniem tych szczęśliwych dla dziecka chwil. Świetnie sprawdza się uczenie dziecka już od samego początku tego, że kupowanie drogich prezentów nie jest żadnym obowiązkiem. Zakup produktu w przystępnej cenie, który będzie mógł być wykorzystywany przez dłuższy okres czasu jednocześnie spełni potrzebę podarowania upominku i możliwość jego użytkowania przez kolejne lata.

Pamiątka komunii od rodziców

Najważniejszą pamiątką komunii od rodziców, jaką opiekunowie mogą przekazać swojemu dziecku niekoniecznie jest zakup czegoś materialnego. O wiele lepiej w takiej sytuacji sprawdzają się:

– dobroć,

– życzliwość,

– bezinteresowna pomoc,

– wyciągnięcie pomocnej dłoni do osób, które tego potrzebują, choćby poprzez przekazanie komuś tego, co było zadane do domu, czy podniesienie zeszytu, który upadnie koleżance z ławki.

Pamiątka komunii od rodziców nie musi być materialna. Korzystniejszym jest zadbanie o to, by dziecko przede wszystkim kierowało się określonymi wartościami, dzięki którym jego dalsza egzystencja nie będzie skupiona przede wszystkim na funduszach, ale na działaniu zgodnie z własnym sumieniem.

Czy prezenty za każdym razem muszą być materialne?

Wręcz przeciwnie, prezenty nie muszą być materialne i nie trzeba zastanawiać się nad tym, w jaki sposób można uświetnić dzień przystąpienia dziecka do Pierwszej Komunii Świętej. Zakupienie symbolicznego upominku lub też takiego, który będzie mógł być wykorzystywany przez kolejne lata jest w takiej sytuacji dostatecznym rozwiązaniem. Nie ma więc potrzeby kupowania wszystkiego tylko ze względu na to, że dziecku zamarzyły się jakieś kosztowne upominki i jest przekonane, że dzięki przystąpieniu do tego sakramentu uda mu się je uzyskać.

Sprawdź, jak zbić gorączkę u dziecka w szybki i bezpieczny sposób
Sprawdź, jakie zwierzę dla dziecka kupić na początek!
Co na obiad dla rocznego dziecka?

Dodaj komentarz