Kosmetyki do gojenia tatuażu – co stosować, by skóra się zregenerowała?

Kosmetyki do gojenia tatuażu – co stosować, by skóra się zregenerowała?

Wykonanie tatuażu, wiąże się nie tylko z udaniem się na zabieg, ale również odpowiednią pielęgnacją. To właśnie ona sprawi, że skóra będzie poprawnie się goić. Z tego powodu, warto zadbać o specjalistyczne produkty, które od dziś będą niezbędne w naszej kosmetyczce. Higiena jest tutaj kluczowa i oprócz tego, że pozwoli cieszyć się finalnym efektem, to nie dopuści do powstania komplikacji w postaci wdania się zakażenia czy nadmiernego podrażnienia skóry.

Pielęgnacja świeżego tatuażu

Wykonując swój pierwszy tatuaż w życiu z jednej strony towarzyszy nam ekscytacja, z drugiej natomiast pojawia się wiele pytań, a czasem i obaw. Najczęstsze wątpliwości dotyczą dbania o świeżo wykonany tatuaż. Początkowo stanowi on otwartą ranę, tak więc odpowiednia higiena jest tutaj kluczowa. Po wykonanym zabiegu, osoba która go wykonała, założy Ci specjalną folię, która ma za zadanie chronić skórę. Pamiętaj o tym, że należy ją usunąć maksymalnie po 24/48 godzinach. Ściągając najlepiej, abyś znajdował się pod prysznicem i robił to delikatnie. Następnie należy umyć skórę przy pomocy specjalnie przeznaczonego do tego żelu. Trzecim krokiem jest wysuszenie jej ręcznikiem papierowym. Pamiętaj o tym, żeby go lekko przykładać, a nie trzeć miejsce po zabiegu. Przez kolejne 3/4  dni, powinieneś zakładać folię, by skutecznie je chronić. Postaw również na luźne ubrania, które będą w jak najmniejszym stopniu stykać się z raną.

Kremy i maści

Pierwsze kosmetyki do gojenia tatuażu, które powinny nas zainteresować to kremy i maści, które zawierają specjalnie dobrane składniki aktywne. Są one niezbędne, bowiem pełnią funkcję przeciwzapalną i antybakteryjną. Na szczęście dzisiejsze produkty nie szybko się wchłaniają i nie sprawią większego dyskomfortu. Pod dwiema wymienionymi wcześniej nazwami – krem i maść, kryje się w rzeczywistości ten sam kosmetyk. To, co je różni to sposób pakownia. Bazowym składnikiem są w nich witaminy A, B, C oraz D. Odpowiadają one za regenerację i odnowę tkanek, a także poprawę elastyczności skóry. Co więcej, oddziałują na nią również od wewnątrz przyczyniając się do lepszej kondycji. Oprócz tego, kosmetyki do gojenia tatuażu, w zależności od producenta, mogą różnić się pod względem innych składników. Często spotkamy się na przykład z woskiem pszczelim czy słonecznikowym, a także olejami roślinnymi. W wielu przypadkach dodawane są substancje zapachowe, tak by woń była dla nas przyjemna i często, w jeszcze większym stopniu, zachęcająca do zakupu danego produktu. Na samym początku, tuż po zrobieniu tatuażu, warto postawić na kosmetyki z pantenolem, który będzie koił i działał przeciwzapalnie.

Kremy z filtrem

Kosmetyki do gojenia tatuażu nie powinny kończyć się jedynie na tych, które mają za zadanie zregenerować i nawilżyć skórę po zabiegu. Bardzo ważna jest jego ochrona przed czynnikami zewnętrznymi, które mogą doprowadzić do wielu komplikacji. Szkodliwe działanie promieni słonecznych nie jest dla nas niczym nowym. Z tego powodu, każdorazowo udając się na plażę nakładamy kremy z filtrem, tak by nie narazić skórę na poparzenia. To samo powinno towarzyszyć nam w momencie, gdy właśnie zrobiliśmy sobie tatuaż. Tutaj dobrze jest sięgnąć po specjalnie przystosowane do tego kosmetyk, które dadzą nam gwarancję, że skóra jest w pełni chroniona. A jakie mogą być konsekwencje niezastosowania się do tego? Słońce spowoduje, że cyrkulacja krwi jest podgrzewana, natomiast konsekwencją tego jest przemieszczanie się cząsteczek tuszu. Jeżeli chcemy, by finalny efekt w stu procentach nas zadowalał, szczególnie latem nie powinniśmy wychodzić bez kremu z filtrem. W odwrotnym przypadku, nasz tatuaż będzie wyblaknięty, zamiast intensywny.

Sprawdź, co daje olejowanie włosów!
Sprawdź, jak dbać o skórę twarzy!
Sprawdź, jak zagęścić włosy na dłużej!

Dodaj komentarz