Dobre prezenty na roczek dla dziewczynki

Dobre prezenty na roczek dla dziewczynki

Pierwsze urodziny to dobra okazja do urządzenia wystawnego przyjęcia. Trzeba przyznać, że żadne inne urodziny (oprócz osiemnastych) nie są tak hucznie wyprawiane, jak te właśnie. W końcu to pierwszy rok od momentu narodzenia. Te pierwsze ważne chwile… . Nie ma więc co dziwić się temu, że rodzice chcą postawić na taką fetę z tej właśnie okazji. Opracowanie całej imprezy jest ważne. Wśród tego trzeba pomyśleć o tym, co można kupić rocznej dziewczynce na prezent.

Czy istnieją prezenty idealne?

Oczywiście, że nie. Patrząc po świecie wirtualnym można być zdumionym tym, że tak wiele pomysłów jest na tą właśnie okazję. Jak spośród tych wszystkich propozycji wybrać coś, co będzie w stanie sprostać oczekiwaniom dziecka/rodziców?

Prawdą jest to, że należałoby właściwie rodziców zapytać, co tak naprawdę byłoby dobre. Tak, aby nie okazało się, że jakieś prezenty będą zdublowane. Wiele osób stawia na prezent, który zaliczyć można do kategorii praktycznych, np. fotelik samochodowy. Nie należą one do najtańszych i dla wielu rodziców może się to okazać sporym wydatkiem. Warto więc się zapytać o to, czy rodzice nie potrzebują rzeczy praktycznych, jakie będą mogli wykorzystać przy małym dziecku.

Prezenty pamiątkowe

Można także pomyśleć o tym, aby dziewczynce kupić coś na pamiątkę. W szczególności, jeżeli mowa jest o rodzicach chrzestnych. Wśród takich propozycji znaleźć można np. biżuterię. Wiadomym jest, że dziewczynka nie założy tego w tym wieku, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyła je mając naście lat. Wisiorek z grawerunkiem jest ciekawym pomysłem. Prawdziwe złoto na pewno zostanie docenione przez starszą dziewczynkę. Mogą to być nawet kolczyki, jakie założy roczna dziewczynka. Grawerunku się na nich nie wykona, ale jeżeli ktoś będzie o nie odpowiednio dbał, to starsze dziecko również będzie mogło podziwiać ich piękno. Wśród innych, pamiątkowych prezentów, które warto wymienić, jest niezwykle popularna łyżeczka, jaką można wygrawerować. Może nie będzie można jej wykorzystać, ale na pewno będzie miała ona wartość sentymentalną.

Wsparcie finansowe

Niektórzy dorośli postanawiają z okazji pierwszych urodzin założyć lokatę oszczędnościową. Do osiemnastych urodzin pieniądze na lokacie będą rosły w siłę. W ciągu tego okresu z małej kwoty może urosnąć większa, którą będzie można wykorzystać np. na wpłatę na studia lub też w innym celu. O tym będzie mogło zdecydować już same dorosłe dziecko.

Pomysłów na takie prezenty jest naprawdę mnóstwo. Ciekawą propozycją są także ubrania, jakich nigdy nie będzie mało w garderobie małej dziewczynki. Można także pomyśleć o macie edukacyjnej lub innych grających zabawkach, jakie pozytywnie wpływają na rozwój maluchów w takim wieku.

Sprawdź, jak zbić gorączkę u dziecka w szybki i bezpieczny sposób
Sprawdź, jakie zwierzę dla dziecka kupić na początek!
Co na obiad dla rocznego dziecka?

Dodaj komentarz