Zdrowe i piękne zęby – bonding

Zdrowe i piękne zęby – bonding

Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że zły stan uzębienia może w znacznym stopniu utrudniać codzienne funkcjonowanie. Uszkodzone bądź brakujące zęby to nie tylko duży problem estetyczny, ale także realne zagrożenie dla zdrowia. Na szczęście współczesna stomatologia oferuje szereg zabiegów mających na celu przywrócenie pięknego i zdrowego uśmiechu. Jednym ze sprawdzonych rozwiązań w zakresie odbudowy zębów jest bonding.

Czym jest bonding?

Zabieg bondingu bazuje na zakładaniu licówek kompozytowych bezpośrednio na ząb. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać poprawę wyglądu uzębienia już po pierwszej wizycie w Gabinecie. Podczas zabiegu stomatolog nie narusza zdrowych tkanek zęba, dzięki czemu zabieg jest w pełni bezpieczny i komfortowy. Ponadto, bonding nie wymaga szlifowania zębów ani stosowania znieczulenia. W odróżnieniu od innych metod odbudowy zębów zabieg jest przystępny dla Pacjenta i nie powoduje dolegliwości bólowych.

Decydując się na bonding w Gabinecie cieszącym się dobrą opinią wśród Pacjentów uzyskasz szybkie, w pełni zadowalające efekty. Jest to metoda odbudowy zębów, która sprawdza się doskonale w przypadku osób, które obawiają się wizyty u dentysty lub stomatologa.

Co leczy bonding?

Aplikacja licówki kompozytowej pozwala na wszechstronne leczenie zębów. Można ją wykorzystać chociażby w celu odbudowy ukruszeń bądź uszczerbień. Wszyscy, dla których estetyczne i równe uzębienie jest priorytetem powinni sprawdzić jakie możliwości oferuje bonding.

Właściwie przeprowadzony bonding pozwala na znaczną poprawę wyglądu zębów zarówno pod względem ich kształtu, jak i koloru. Jeśli Twoim problemem są przerwy między zębami lub diastema również możesz skorzystać z tej metody odbudowy zębów i uzyskać pożądane rezultaty.

Bonding, a alternatywne sposoby odbudowy zębów

Odbudowa zębów przy wykorzystaniu licówki kompozytowej ma wiele zalet i dlatego stanowi częsty wybór pacjentów. W przeciwieństwie do licówek porcelanowych, bonding nie wymaga szlifowania zębów i jest możliwy do wykonania już podczas jednej wizyty. Warto jednak zaznaczyć, że porcelana jest nieco trwalsza, gdyż licówka kompozytowa zachowuje pożądane właściwości przez około 5 lat.

Postaw na leczenie w rzetelnej Klinice

Chorzowska Klinika Uśmiechu to miejsce, które świadczy usługi stomatologiczne dla pacjentów z południowej Polski. Jednym z dostępnych rozwiązań jest bonding. Łódź to miasto odznaczające się wysokim odsetkiem pacjentów realizujących leczenie w tejże Klinice. Jeśli również i Ty oczekujesz najwyższej jakości usług, przyjaznej atmosfery oraz indywidualnie dopasowanego planu leczenia, Klinika Uśmiechu spełni Twoje wymagania. Skorzystaj z możliwości konsultacji przez Internet i dowiedz się jakie efekty odbudowy zębów możesz uzyskać!

Plastyka powiek – zadbaj o zdrowie i wygląd
Jak dbać o zęby z wypełnieniami?
Jakie działanie ma mydło z masłem?

Dodaj komentarz