Dieta pudełkowa wegańska – roślinne jedzenie nigdy nie było tak łatwe

Dieta pudełkowa wegańska – roślinne jedzenie nigdy nie było tak łatwe

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie decydują się na roślinne jedzenie – chęć zadbania o własne zdrowie, empatia w stosunku do zwierząt hodowlanych czy troska o losy planety to tylko niektóre z nich. Codzienne przygotowywanie posiłków bywa żmudne również na tradycyjnej diecie, ale decydując się na zmianę jadłospisu o 180 stopni, warto liczyć się z koniecznością większego zaangażowania, przynajmniej na początku wdrażania zmian. Chyba, że zdecydujemy się na wegańską dietę pudełkową.

Na jakich produktach opiera się wegańska dieta pudełkowa?

Dieta roślinna polega na rezygnacji z pożywienia pochodzenia zwierzęcego, a więc mięsa, ryb, owoców morza, jajek, nabiału i przetworów mlecznych czy miodu. Dieta pudełkowa wegańska będzie zatem opierała się na posiłkach przygotowanych z udziałem:

  • świeżych warzyw i owoców,
  • kiszonek,
  • pestek i orzechów,
  • roślin strączkowych,
  • wegańskich alternatyw nabiału, np. jogurtów sojowych czy napojów roślinnych z orzechów, soi bądź ryżu,
  • produktów zbożowych, takich jak makaron, kasze czy pieczywo.

Wegańskie posiłki często do złudzenia przypominają swoje tradycyjne odpowiedniki i nie odbiegają od nich smakiem. Popularne potrawy to np. gołąbki z kaszą i warzywami, kotlety ze strączków, pierogi, naleśniki z roślinnym twarożkiem, tortille w stylu meksykańskim, gulasze, zupy czy pożywne sałatki. Osoby na diecie roślinnej chętnie również sięgają po sycące koktajle owocowe lub zdrowe słodycze – ciasta, batoniki z daktylami czy odżywcze kremy i budynie.

Dieta pudełkowa wegańska – dlaczego warto po nią sięgnąć?

Przejście na dietę roślinną na początku może wydawać się sporym wyzwaniem – trzeba nauczyć się na nowo komponować smaczne i zbilansowane posiłki i zmienić stare nawyki na nowe. Dobrym pomysłem jest więc stopniowa rezygnacja z produktów odzwierzęcych lub oddelegowanie planowania i gotowania na specjalistów i skorzystanie z wegańskiej diety pudełkowej.

Dieta pudełkowa wegańska jest również dobrym pomysłem dla osób, które od dawna są na diecie roślinnej. Pomoże bowiem zaoszczędzić dużo czasu dotychczas spędzanego na zakupach spożywczych, przygotowywaniu posiłków i sprzątaniu kuchni. Gotowy plan żywieniowy przygotowany w trosce o pełne zbilansowanie wpłynie również pozytywnie na samopoczucie, poziom energii czy wygląd skóry, włosów i paznokci oraz sylwetkę.

Dieta pudełkowa wegańska od Fit-Body

Chcesz w łatwy i przyjemny sposób zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie? A może pragniesz przejść na dietę roślinną, ale wydaje Ci się to zbyt czasochłonne i skomplikowane? Właśnie dla takich osób jak Ty powstała wegańska dieta pudełkowa od Fit-Body. Warto podkreślić, że posiłki są przygotowywane z zachowaniem ciągu chłodniczego, dzięki czemu klienci otrzymują najświeższe potrawy prosto pod wskazany adres.

Plan wegan może zawierać od 3 do 5 posiłków dziennie w kaloryczności wynoszącej od 1200 do 2400. Wybierając gotową dietę nie musisz się obawiać o niedostateczne zbilansowanie oraz niedobór minerałów czy witamin. Już dziś zapoznaj się z pełną ofertą i zamów pakiet próbny w promocyjnej cenie.

Magnez w suplementacji
Zrozumienie próchnicy zębów: Przyczyny, zapobieganie i leczenie próchnicy
Rola diety i stylu życia w profilaktyce zaćmy: poradnik dla pacjentów

Dodaj komentarz